Zajímavé weby–finance na google

webyV této části blogu se Vás pokusíme postupně seznámit s webovými stránkami – převážně informačními – které sami při obchodování akcií používáme a které byste také neměli minout. Půjde jak o české, tak o zahraniční weby – a pokusíme se vypíchnout, v čem je daný web pro nás přínosem.

Strejda “gúgl”

Webový vyhledávač www.google.com asi není třeba nikomu dlouze představovat. Má sekci zaměřenou na finance, takto sekce sídlí na http://www.google.com/finance a obsahuje právě takové ty věci, které byste od ní asi čekali. Takže, pokusím se namátkou vystihnout to nejdůležitější:

  • Samozřejmě můžete vyhledávat jednotlivé akcie (ukázka)
  • Je to sekce s historickými cenami (ukázka)
  • Celkem obstojné jsou grafy (ukázka)
  • Jednoduše se ovládá “stock screener” (ukázka) který umí najít akcie podle několika málo kritérií a přehledně je zobrazit
  • Velice zajímavá je sekce “google domestic trends”, která mixuje ekonomická data s informacemi o tom, která klíčová slova uživatelé google vyhledávají (ukázka)

Na správném využití “google domestic trends” jednou někdo šeredně zbohatne, protože zatímco výsledky firem z jednotlivých odvětví bývají k dispozici několikrát ročně, tak informace o tom, co uživatelé hledají jsou k dispozici prakticky ihned a v objemu dat, která má google k dispozici mají poměrně vysokou vypovídací hodnotu.

Takže, teď to jen správně uchopit…

Příspěvek byl publikován v rubrice Weby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Zajímavé weby–finance na google

  1. Mat napsal:

    Hello, we would like to interview you for our Podcast „Financial Independence Europe Podcast“.. would you be available for it? Couldn’t find a contact form so sorry about it ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.