Blog o akciích

Internetová komunita traderů v ČR neexistuje. Jsem tedy dosud jediný, kdo zveřejňuje AOS strategii včetně kódukompletní historii, průběžné výsledky, měsíční výpisy z obchodního účtu a analýzy. Zdrama, bez registrace, bez reklamy a bez keců.

Vítejte na mém skromném blogu, učte se, diskutujte a bohatněte se mnou. Váš admin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

38 komentářů: Blog o akciích

 1. standa napsal:

  Těším se na pokračování, jen tak dál. Bude něco k těm strategiím konkrétního?

 2. admin napsal:

  Ahoj, … jasně, zveřejníme postupně 3-4 kompletní akciové strategie. Frekvence článků bude tak 1 x týdně, takže zůstaň ve spojení.

 3. Zdravím xzajíce, tady tom_swing ;-)

  Mno, poté, co mi včera a dnes na jistém nejmenovaném serveru bezdůvodně a bez vysvětlení smázli 2 příspěvky, které dle mého názoru neporušovaly tamní pravidla diskuze, Ti dávám za pravdu… Držím palce!

  • admin napsal:

   Ahoj, máš super sajt … ;-) jak se vede?

   • Karel napsal:

    Ahoj xzajici. Nejakou dobu jsem sledoval tve prispevky na fin….. a ted narazil na tve stranky. Konecne a bez cenzury!!! Napis mi pls na muj email. Tam ti predam muj kontakt na me. Nezadam o rady. Zivim se tradingem a mam pro tebe nabidku. Vic tu nepovim az na tlf. Diky

 4. Ondrej napsal:

  Proc dnes SLB a ne CSCO? SLB ma RSI 8.44 a CSCO 8.21 …?

  • admin napsal:

   Dobrý dotaz. Má to 3 možné důvody:

   1) Neobchoduji ve 22:00, ale ve 21:59, abych všechno stihnul.
   2) Data počítám a asi pětivteřinovým skluzem (než spočítám 100 x SMA200, SMA5 a RSI2).
   3) Kombinace předchozích.

   Prostě v době obchodu byla ta RSI jinak. Samozořejmě, koupit CSCO bylo principiálně správnější.

  • admin napsal:

   Shodou okolností CSCO bylo nejslabší i následující den a tak jej začínáme kupovat 15.8 za 24.43

 5. Joystick napsal:

  Ahoj,

  Narazil jsem na tvůj blog teprve asi před týdnem, už jsem jej přečetl komplet celý a máš můj obdiv. Já jsem se začal o trading zajímat cca před rokem jak jinak než přes všechny ty rádoby intraday obchodníky (školitele). Mám za sebou i nějaký ten čas demo intraday obchodování, na live nikdy nedošlo (naštěstí) a to mi stačilo abych věděl, že takhle mě to ani nebaví. Jednak výsledky nedobré, strašný žrout času a nemám na to čas. Proto jsem začal pátrat po pozičním (swingové) obchodování a u tebe jsem našel opravdu zajímavé podněty.

  V první řadě bych se tě chtěl zeptat, zdali má výchozí pozice je reálná i mé představy s tím co vím nyní.

  1. Chtěl jsem původně vybrat CZ brokera, Patria už nyní vypadá celkem fajn, ale poplatky jsou snad až lichvářské. Takže asi mi to nakonec bude IB, moje angličtina je více méně pasivní, snad se tím prokoušu.
  2. Sice jsem kdysi něco málo programoval, ale dnes už toho moc neudělá, tady nepředpokládám žádný AOS. Moje představa je (bavíme se o strategii 90%) že si v excelu přes XLQ a data z Yahoo udělám analýzu akcií z indexu a v platformě IB ručně zobchoduju. Je to reálné?
  3. Jestli jsem to dobře pochopil, není potřeba demo jet v nějaké platformě, v podstatě to lze obchovat v rámci excelu prosím zápisem obchodů.
  4. Mám připravený kapitál $10.000. Jakým způsobem začít? Jestli jsem to dobře pochopil, měl bych s tímto nakupovat max 2 tituly současně, tedy pro každý vyhradit polovinu kapitálu a nakupovat postupně dle pravidla za $500, $1000, $1500 a $2000. Je to tak?

  Omlouvám se, zdali jsou mé otázky stupidní, když tak se zlepším. Budou určitě další :-)

  Zatím děkuji.

  • admin napsal:

   Ahoj, díky za zprávu. K dotazům

   1) Od Patrie jsem utekl, ono přece jen rozdíl mezi 14 USD za obchod a 1 USD za obchod je 13 USD. Totéž při prodeji. Dělám 120 obchodů ročně, to je 120 x 13 x 2 = 3120 USD, neboli 62400 Kč. Jednoduchá matematika.
   2) Je, ale bude to vyžadovat dost tvrdou disciplínu, tzn. denně v 22:00 u kompu.
   3) Přesně tak.
   4) Ne, je to jinak. Rozdělíš 10000 na 20 dílů (tedy 20 x 500) a koupíš to, co burza nadělí. Tedy 0 – 20 aktiv (teoreticky lze mít až 20 akcií na „prvním“ stupni bez dokupování). Typicky tedy budeš mít třeba tři. Když se omezíš na 2 akcie, tak si zbytečně zavíráš dveře k dalším profitům, pokud nebude kapitál exponovaný.

   • Ondrej napsal:

    Neni ta strategie 20ti dilu vhodna spise pro vetsi ucty? Precijen, vetsinou mam otevrenych jen par aktiv. Rozdelit 10000 na polovinu a obchodovat naplno jen max 2 tituly mi dava smysl nebot zhodnoceni bude vetsi…

    • rorschach napsal:

     Tak na tohle si dej bacha. MM diky dokupovani dost ovlivnuje vysledky. Doporucuju to prohnat poradne backtestem jaky bude vysledek. Zdejsi „oficialni“ varianta umi udelat asi 30% DD (open EOD, dokonce asi 50% kdyz pujdes az do 2002). Kdyz pouzijes kapital na dva tituly tak to bude vypadat zas jinak (a muze byt jeste horsi, protoze ti dovoli se plne nalozit do dvou akcii, misto aby se rozprostrelo pres vice akcii ne naplno u vsech)

    • admin napsal:

     Zhodnocení bude nižší a % úspěšnosti obchodů bude vyšší. Pokud máš 3 akticva A, B a C, první den koupíš „A“, druhý den není co přikupovat, ale můžeš koupit „B“, tak to uděláš. A přijde tzřetí den, opět není co dokupovat , tak pokud máš zásadu 2 otevřené pozice, tak neuděláš nic, ale pokud tu zásadu nemáš, tak nakoupíš „C“. V testech to vychází ziskověji.

  • foglik napsal:

   Ad EXCEL) mám naprogramovaný excel (ve VBA, bez XLQ) tak, aby se 21.59 vypočítaly indikátory – trvá to cca 15-20 s – na ruční zadání tedy zbývá cca 40 s – u jednoho titulu pohoda, u dvou maso, u tří a více masakr…

   Nezbývá než použít DDE napojené na TWS (platforma IB)

   ad XLQ a data z yahoo) sice dokážeš vypočítat indi, ale hodnoty ve 21.59 budou z cca 21.39 nebo někde kolem!

   Nutno napojit přes API na TWS pro zjištění „live“ cen => problém: pokud je titulů víc jak sto (obchoduješ i něco jiného než tuto strategii atd.), pak je nutný booster pack (cca 30 babek za měsíc) nebo na jiný datafeed – cena je různá

   ad 10K) je potřeba zvážit jak náklady na XLQ (myslím že to je kolem 150$), tak booster pack (360$), tak komise IB – do 200 ks v každém obchodu je poplatek 1$, tj. 2$ za RT

   • Joystick napsal:

    Předem díky za reakci.

    Ad 1) To vypočítání indikátorů je jedna věc, druhá je dostat do excelu aktuální hodnoty titulů. Proto uvažují použití XLQ, nic jiného mě nenapadá.

    Ad 2) Data z Yahoo budou zpožděná, to vím, ale vzhledem k tomu, že zatím chci testovat a nemám otevřený účet u IB, tak nemohu napojit XLQ na IB, pouze na nějaká free data. Otázka je, jak moc se to projeví na výsledcích.

    Ad 3) Ano, XLQ v Plus verzi stojí 149 dolarů, je to prvotní investice, pak se ročně platí 54, což jde. Navíc je to věc, kterou předpokládám využiji v live režimu v napojení na data právě z IB, což by mělo být dostatečné. Případně to jde napojit na data iQFeed. Navíc to umí indikátory počítat přímo, není tedy asi nic potřeba doprogramovávat. Nebo znáš jiný způsob jak do excelu dostávat data?

    • foglik napsal:

     Bez programování data do excelu nedostaneš – i XLQ je VBA kód, který někdo udělal za tebe. Jedinou možností, pro absenci XLQ je si to doprogramovat sám – pro strategii o které hovoříme stačí SMA, což je klasický průměr, resp. fce AVERAGE a RSI – jednoduchý VBA kod pro potřeby této strategie jsem dával na „traders“. A dal jsem tam i odkaz na specifikaci věty, jak dostat data z yahoo do excellu.

     Nevýhodou XLQ – odhlédnu od ceny, protože na to co XLQ umí je to dobrá cena – je, že zbytečně nabaluje kod a tím páde velikost souboru => tím pádem rychlost otevírání atd. Navíc si rád vše pořádně odkontroluju, takže pak je jednodušší si to udělat sám – obrovským plusem je, že se naučíš poměrně slušně kod VBA a dokážeš pak věci, které jsi netušil že excel umí – ale chápu, že programování není každého šálek…

     IQFeed – dobrý zdroj dat, i když i tady by se našly mouchy:), ale další poměrně slušný měsíční zářez.

     Pokud chceš jenom testovat – pak ti stačí data z yahoo a prostě to pustíš 22.19 nebo počkáš na komplet EOD data.

    • admin napsal:

     Ad 2) – projeví se to tak, že to bude nepoužitelné, zapomeň na to ;-) Pořiď si kvalitní datafeed, například IQFeed.

     • Nobody napsal:

      Ad 2) – projeví se to tak, že to bude nepoužitelné, zapomeň na to ;-) Pořiď si kvalitní datafeed, například IQFeed.

      ——————
      Přesně tak, kdysi jsem se s tím dost natrápil a k h…u.

    • hary napsal:

     No já jsem na tom s programováním taky zatím prach bídně, takže moje řešení je poměrně divoký a obchoduju to momentálně ručně. Zatím to mám tak, že si stahuju EOD data z YAHOO, indikátory jsem si navzorcoval v excelu ručně – to zabere nějaký čas, zejména se dopídit ke správným výpočtům Wilder´s RSI 2. No a to je vlastně všechno, co je potřeba pro rozběhnutí strategie. Takže jednotky hodin práce a máš připravenej excel alespoň pro základní ošahání si strategie a obchodování v simu.

     Takhle to mám zatím já, než seženu odvahu a víc času, abych se mohl pustit do načítání nějakých informací ohledně VBA a jak to pak vlastně všechno propojit s IB. Ideálně bych se chtěl časem dopracovat k tomu, jak to zde popisoval foglik :-D

     Nevýhoda tohoto řešení a stahování dat z yahoo je ta, že data mám připravená na druhý den. Čili já vstupuju na open následujícího dne. Dokupování či výstupy už řeším dle strategie – takže normálně na close. Ikdyž momentálně si ještě pohrávám s myšlenkou výstupů taktéž na open následujícího dne. Nanečisto obchoduju obě dvě varianty, tak uvidíme jak to bude vycházet. Bohužel nemám možnost to nějak automaticky zbacktestovat, takže na závěry je ještě brzy. Obchoduji to takto od začátku srpna. Ale co tak zjišťuji, tak většinou na vstupech dostávám horší cenu, ale ta bývá častokrát kompenzována lepší cenou na výstupu, kde open bývá většinou výše než předcházející close cena. Ale jak říkám, nemám to prakticky ničím podložené. Určitě se bude takto dosahovat o něco horších výsledků, ale dle předložených dat zde na blogu nebo na „traders fóru“ soudím, že se jedná o velmi robustní strategii a tak ten rozdíl nebude snad markantní. Snad jen otázka na autora – určitě jsi testoval i tuto variantu ve svých výpočtech, mohl by ses případně podělit o nějaký závěry, který ti vyšly?

     A děkuji ještě i za tyto, pro mě, velmi přínosný stránky a čtivý články a komentáře ;-)

   • foglik napsal:

    Tak jen pro upřesnění – vyhodnocení vhodných instrumentů pro nákup, dokup či prodej trvá celé 4s – dneska jsem schválně zkouknul vyhodnocovací excel.

 6. piftik napsal:

  Pouzivam XLQ plugin s napojenim na IB a Yahoo data.
  Z Yahoo taham historicke data, z IB taham intradenne data. Tuto haldu cisel potom predhadzujem VBA kodu, ktory z toho vypocita RSI(2) a ConnorsRSI(3,2,100).
  Samotnu exekuciu potom robim rucnou kombinaciou LOC a MARKET prikazov podla kazdej konkretnej situacie. Ak je situacia, ze sa 5 minut pred ukoncenim burzy dva tituly predhanaju, ktory bude mat nizsie RSI (alebo ConnorsRSI), pripravim si oba tituly do MARKET prikazov a 21:59 rucne odpalim ten, ktory je zrovna najnizsie.
  Konecne som si doprogramoval automaticky VBA backtester a ako pisal vyssie Foglik, na automaticke odpalovanie prikazov do TWS budem pouzivat DDE pre Excel. Len si to este musim naprogramovat :D (btw, taktiez nie som programator)

 7. Scapegrace napsal:

  Petře,
  Obchoduješ ještě tohle? „Akcie – jeden rok, jeden nápad, 70% “ viz. fórum finančník.

  • admin napsal:

   ;-) k tomu nejsou k dispozici žádné informace ;-)

   • Scapegrace napsal:

    chápu :) mně to stačí díky

    • marcus napsal:

     Pre uvedeny system je dolezita volatilita a ta je kvoli tlaceniu penazi dost nizko, ale zas 90% sa prave preto dobre dari. Na EOD pri 70% by si uz dlho neurobil zisk. Do portfolia AOS by som nad tym urcite uvazoval – „zapinal“ by sa pri urcitej volatilite, tak ako sa „zapina“ 90% pri urcitom pocte akcii na SMA200.

 8. Scapegrace napsal:

  zajímavá platforma zde:
  https://app.rizm.io/home
  hlavně za zajímavou cenu :)

 9. edacz napsal:

  Ahoj,

  ocenuji Tvuj web, osobne jej hodnotim jako jeden z nejlepsich v CZ. Ja s burzou teprve zacinam, a hledam spise nejake forum, kdy by se dalo diskutovat. Neuvazujes o nejake forme diskuse i zde? Komentare k clankum jsou fajn, ale obcas by to chtelo reagovat i mimo clanek.

  Uvazuji o nejake evidenci nakupu, nevite o nejake apce na evidenci obchodu?

  Eda

  • Ondrej napsal:

   Ahoj Edo,
   fora uz se zde resily – nejsou zadouci.
   Apka na evidenci nakupu:
   na PC je pro manualni evidenci nejlepsi klasika – Excel. Az budes mit AOS tak to muze do Excelu zapisovat nebo exportovat do DB. (pokud budes mit IB, tak tam muzes trady samozrejme videt v Account Managementu)
   Pro mobily (Android) je cela rada ruznych Stock aplikaci kde si muzes spravovat vlastni portfolio. Tady uz zalezi co ti bude vyhovovat – staci vyzkouset.
   Pripadne zkus dotaz trosku vic specifikovat…

 10. edacz napsal:

  Udelal jsem si Excel ve kterem sleduji nekolik veci.
  1, mam zde napojeni na data z burzy a aktualizuji si hodnoty akcii a uchovavam closing price za par dnu zpet.
  2, sleduji aktualni stav svych otevrenych pozic a sleduji zmeny a stav
  3, sleduji historii vsech predchozich nakupu a nakladu jako historii hlavne pro graf a dane
  4, sleduji pohyb a vklady na ucet
  5, a udelal jsem nejake grafy na sledovani stavu

  +jsem si udelal mobilni apku pro sledovani kurzu u much akcii

  a co hledam, nebo co bych chtel udelat?¨
  Stabilni apku, ktera bude tuto evidenci a statistiky obsahovat. Excel mi prijde dost nachylny na ztratu dat a obcasne vypadky.
  Zatim uvazuji o nejake aplikaci s databazi v pozadi kde bude mozno si vest evidenci obchodu a nad nemi vypocitat data pro dane a vydet statistiky a prehledy.

 11. lubetasu5 napsal:

  You’ve captured this peeflctry. Thanks for taking the time!

 12. Ondrej napsal:

  Ahoj, je to z dost jiného soudku ale zajímal by mě váš názor na tento druh rizikové investice. Jedná se o multilevel komunitu, která garantuje zhodnocení vložené investice od 0,8% denně, což představuje 25,4% zisku měsíčně. Oproti jiným ML není vaše investice nijak ovlivněná počtem “duší” které získáte – procenta jsou vám připisována hned od prvního dne investice. Minimální investice je $50. Peníze vložené do komunity jdou do půjček a investic do menších firem. Pokud vím tak celá komunita disponuje cca 1mld. Kč. Vložil jsem do toho 100 EUR a úroky naskakují a peníze jsou k výběru, takže nevidím problém. Co si o tom myslíte a jaká vidíte úskalí? Případné podrobnosti vysvětlím. **odkaz byl adminem smazán**

  • admin napsal:

   Chvíli jsem myslel, že jde o vtip, pak mi ale došlo, že bys to mohl myslet i vážně, tak jsem to tu nechal, jen jsem smazal ten odkaz.

   To si jako fakt myslíš, že si někdo půjčí od někoho jiného peníze za 25.4% MĚSÍČNĚ ??? Mozek prosím, uzapoj mozek. Abys zhodnotil peníze o 25.4% měsíčně, musí Ti být někdo ochoten a schopen takový úrok zaplatit. a KDO a PROČ by to proboha DĚLAL ???

 13. TOMAS napsal:

  …“Bez programování data do excelu nedostaneš – i XLQ je VBA kód, který někdo udělal za tebe. Jedinou možností, pro absenci XLQ je si to doprogramovat sám – pro strategii o které hovoříme stačí SMA, což je klasický průměr, resp. fce AVERAGE a RSI – jednoduchý VBA kod pro potřeby této strategie jsem dával na „traders“. A dal jsem tam i odkaz na specifikaci věty, jak dostat data z yahoo do excellu.“…

  Nenašel by se přímý odkaz na ten příspěvek v „traders“? Já to nemůžu najít ani ve starších článcích.
  Moc děkuju.

 14. Pingback: winpes.cz - blog, který byste měli začít sledovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.