Upřímně? Korekci bych uvítal!

1465744039_Arrow_Direction_Decrease_Down_Move_LowerMůže to znít divně, protože většina z mých strategií míří na stranu LONG, ale já bych v tuhle chvíli opravdu uvítel něakou tu menší či větší korekci na akciovém trhu. Menší by mohla být o nějakých 10-15%, ale vůbec bych se nezlobil, kdyby přišla větší korekce o třebas 20% dolů ze současných maxim. Proč bych jako trader tohle všechno chtěl? A proč byste to měli chtít i Vy?

Důvod první – opce

Když je na trhu houby volatlita, tak jsou i nízká prémia u opcí. To dá rozum, ale zároveň to vcelku spolehlivě zabije všechny strategie, které závisejí na opcích. Za těch pár kaček to zkrátka nestojí za to ani vypisovat, natož se s tím nějak složitě počítat. A protože růst o 10% a víc mi nepřijde reálný, tak bych uvítal spíše pokles – a s ním i zvýšení prémií na opcích.

Důvod druhý – strategie 90%

Druhý důvod je trochu hnidopišský. Vcelku bych uvítal pokles kvůli strategii 90% – aby všichni viděli, jak se to bude chovat. V tom případě by ale – aby to mělo trochu smysl – měl ten pokles trvat alespoň několik měsíců. Aby strategie opravdu „dokázala“, že umí přestat obchodovat při poklesu všeho pod dvěstědenní klouzavý průměr; že umí čekat třeba měsíc, dva bez obchodu a že se do toho umí po návratu akcií na výslunní zase pěkně pustit.

Důvod třetí – P2P půjčky

Vcelku rád bych viděl, jak by se při poklesu trhu chovaly půjčkové portály. Pokud by samozřejmě uměly generovat úroky ve stejné míře jako dosud, prokázalo by se, že z hlediska investicí jde o životaschopnou alternativu. Na druhou stranu, pokud by platformy začaly krachovat nebo by neplnily svoje sliby, byl by to jasný signál, že s tím odvětvím není něco v pořádku a museli bychom se poohlédnout jinde.

Důvod čtvtý – mám cash a nevím co s tím

Tohle je ryze soukromý důvod, ale mám nějaké volné peníze na investice, které nechci „pustit“ do stávajících aktivit a nemám je kam umístit. Například bych určitě začal s budováním nějakého toho dividendového portfolia, ale všichni kandidáti na dokoupení jsou pro mě v tuhle chvíli moc drazí. Ono není divu, když akcie jsou jen krůček od svých historických maxim.

Důvod pátý – na trhu je pro můj vkus moc velká nuda

SPY zavřel 10.6 na hodnotě 210.07. To je prakticky stejné jako 20. dubna letošního roku, navíc stejné jako 1. prosince roku loňského, a taky třeba 17. února 2015. To je nějaká akce, todlecto?

Čili, milý trhu…

…nemohl bys o prázdninách trochu klesnout, abych se mohl cítit zase jako ryba ve vodě? Navrhoval bych Ti SPY za 180, to je 15% dolů, opravdu chci tak moc? Slibuju, že když to uděláš, tak do Tebe naliju nějaké ty peníze, a to za top stojí, ne?

Jak jste na tom Vy, milí čtenáři, čekáte v létě na nějakou tu korekci? Vloni to přišlo koncem srpna, tak co letos, hodilo by se Vám to?

Příspěvek byl publikován v rubrice Humor. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 komentářů: Upřímně? Korekci bych uvítal!

 1. Tomkins napsal:

  Tak počkej do 23. června. Jestli dojde k brexitu, nejspíš to trhy trochu rozhoupe.

 2. Pingback: Červen 2016 – měsíc snů | Akcie

 3. Pingback: „Devadesátka“ po třech letech ostrého provozu | Akcie

 4. OliverB napsal:

  http://www.cnbc.com/2016/09/09/surprise-lael-brainard-fed-speech-throws-stock-markets-for-a-loop.html

  „investors recoiled over news that the central bank’s most dovish official, Governor Lael Brainard, will be delivering a previously unannounced speech Monday at The Chicago Council on Global Affairs.“

  Pokud v pondělí ohlásí zvýšení úrokových sazeb tak se dočkáš té korekce :) Dnes taky bezva všechny indexy, sleduješ?

  • admin napsal:

   Sleduju, samozřejmě. Jeden den je na houby, chce to alespoň týden pořádného klesání. Jakože by byl UVXY někde za 40 (i když uznávám, 32% růst UVXY za jediný den je hezký začátek), VXX bych rád viděl kolem 55 USD, SPY bych prosil na 180 a akcie pod 200 denní SMA, abychom konečně rozsekli, jak se bude chovat devadesátka v krizi.

   Dívám se do databáze, a zatím je stále 75% akcií z SP100 nad SMA200. Tak snad příště, uvidíme…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.