Ultimate oscilátor potřetí

uoKupodivu se ozvala řada lidí, kteří mě poprosili, abych prezentoval nějaké výsledky této strategie na reálných datech a za reálných podmínek. Tedy tak, jak je to obchodováno na živém účtu. Tomu můžu pochopitelně vyhovět, protože si vedu celkem podrobné a poctivé statistiky. Nuže, zde je něco málo výsledků za právě uplynulý měsíc, tedy březen 2013.

V březnu, jak uvidíte z přílohy, vygenerovala tato primitivní strategie celkem 359 obchodů, což už je celkem reprezentativní vzorek. Z těchto obchodů bylo 254 ziskových a 105 ztrátových, průměrné WinRatio tedy činilo nějakých 70,7%. Průměrný ziskový obchod činil 0,72%, průměrný ztrátový obchod pak –1,17%. Celkem tedy na jediný obchod vychází průměrně plus 0,16%. To pochopitelně není příliš mnoho v absolutních číslech, a proto se tato strategie hodí spíše pro větší účty, případně je možné ji modifikovat tak, aby obchodovala méně často a s většími částkami.

Je nicméně třeba vzíti v úvahu ještě několik věcí:

Money management

Pokud máme strategii tohoto typu, je třeba dodržovat zde nějaký money management. Já jsem například rozdělil kapitál na 50 částí a každý obchod realizuji s jednou padesátinou svého obchodního účtu, respektive té části, která je na strategii vyčleněna. To mimo jiné znamená, že pokud je “v běhu” 50 obchodů, musí AOS umět “přestat” investovat a počkat na to, než budou nějaké obchody uzavřeny. V březnu k této situaci mimochodem nikdy nedošlo, v únoru ovšem ano, a to 25.2.

Délka trvání obchodu

Průměrná délka trvání obchodu (tedy od otevření do uzavření) je 29 hodin, když bereme v úvahu i neobchodní hodiny, víkendy a svátky. Ovšem 86 obchodů, tedy zhruba čtvrtina byla zrealizována za méně než jednu hodinu (to by člověk asi nezvládl, na to je třeba AOS). Mimochodem, z této čtvrtiny byly pouze tři obchody ztrátové.

Výsledky ke stažení v PDF

Záznamy obchodů jsou zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice AOS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Ultimate oscilátor potřetí

  1. Pingback: Ulitimate oscilátor počtvrté | Akcie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.