Ulitimate oscilátor počtvrté

uoPo cca půl roce obchodování této strategie je načase přinést další výsledky. Pro posouzení úspěšnosti či neúspěšnosti strategie je totiž důležitá alespoň nějaká míra konzistence – a tu my máme. Níže je tedy rozpis obchodů pomocí “ultimate” strategie za obchody uzavřené v posledním půl roce – od 1.4.2013 do 30.9.2013.

Záznamy obchodů jsou zde.

Jak z deníku vidno, 27.6.2013 jsem přešel z okamžitého uzavírání pozic na uzavírání pozic ke konci obchodní seance, konkrétně tedy na cca 21:55. Strategie má totiž zoufale nízký průměrný zisk – pouze 0.16%, jak již víme z minulého příspěvku. To pomohlo, v době od 27.6 do 30.9 byl průměrný zisk 0.46%, což je téměř 3x tolik než při zavírání pozice okamžitě při dosažení výstupních podmínek.

Nicméně, při (hypotetické) výši účtu 100000 USD a páce 5:1 by bylo pololetní zhodnocení (25000 USD, viz deník) cca 25% z velikosti účtu. Pro ty, kdo cílí na roční zhodnocení okolo 50% by tedy výkon strategie byl stále více než dostatečný. Jedním dechem je nicméně třeba dodat, že investicí do SPY bychom za totéž období a při stejné páce získali mnohem více, konkrétně asi 38%. Pololetí od dubna do září bylo prostě pro akcie mimořádně příznivé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co používáme se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Ulitimate oscilátor počtvrté

  1. mdina napsal:

    Trošku mi uniká to nastavení.
    Vstup jen na konci obch. dne s tím, že v té chvíli je UO pod 30 ? Nebo stačí, že se ten den tam už dostal, ale už se vrátil na 3x?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.