Strategie 90% se hroutí? To snad ne …

zoufalecJak víte, koncem července zaznamenaly hlavní světové indexy lehký výprodej. Protože to bylo shodou okolností v době, kdy jsme měli plně zainvestováno, zaznamenala určité ztráty i naše strategie. A představte si, že jsem dostal několik zpráv a e-mailů ve smyslu “aha, vidíš, končíš”, nebo “konečně na Tebe taky došlo”. Tak přátelé, toto je úplný nesmysl. Podívejme se dnes na to, jak vnímat trhy a strategie alespoň ve trochu širším kontextu, než v řádu několika dnů.

Korekce? Kdepak

Především, několikadenní výprodej opravdu není korekce na trhu. Korekce by byla, kdyby se hlavní světové indexy propadly o 10%, 15% nebo dokonce 20%. Pokles o několik málo procent nehraje roli. Navíc by korekce musela trvat týden nebo měsíc, ne pár dnů.

Graf

Osobně se vždy při poklesu podívám, kdy byly hlavní indexy naposledy na “dnešní” ceně a zda jsem od té doby prodělal více než index, méně než index nebo zda jsem dokonce nevydělal. Viz následující obrázek:

scan

Z něj je vidět, že index SPY byl naposledy na “dnešní ceně” někdy kolem 5. června, mám tam v grafu svislou čáru. Jestliže tedy index udělal v období od 5. června do 11. srpna přesně 0%, kolik udělala strategie? Přece 14%, tedy 7000 USD, 40 obchodů, z toho 34 ziskových, 6 ztrátových a procentuální úspěšnost vítězných obchodů byla 85%.

Závěr?

Pro mě se neděje vůbec nic. Nebudu strategii měnit, upravovat, zastavovat nebo panikařit jiným drastickým způsobem. Opravdu mi nevadí, že dva nedávné obchody skončily se ztrátou celkem 2000 USD, je mi to úplně jedno.

Osobně zkoumám výsledky vždy nejméně za celý kalendářní měsíc, a protože červenec skončil v plusu a srpne ještě neskončil vůbec, počkejme si na hodnocení do konce srpna. Začátkem září samozřejmě pošlu na web výsledky za uplynulý měsíc tak jako vždy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 komentářů: Strategie 90% se hroutí? To snad ne …

 1. Kolous napsal:

  Chceš říct, že na blogu prezentuješ celou řadu velice zajímavých informací a někdo si dá práci, se ti ještě posmívat? :O Lidi jsou ku**y…

 2. Ondrej napsal:

  Minimalne ja dekuji za informace, ktere jsi zde napsal a za inspiraci – i kdyby se 90% system hroutil…:)

  • admin napsal:

   Díky. Ale nehroutí se. Včera BIIB uzavřel opět v plusu, zisk 0.6% z investované částky ;-) prostě jedeme dál.

 3. Lovec napsal:

  Lidi jsou hloupy. Ale na druhou stranu nekoho bavi delat u pasu :-)

 4. krysa9 napsal:

  Ahoj ,já to testuju manuálně.Když byl ten propad o dvě procenta tak jsem měl otevřený tři kontrakty.Vým že jsem měl ty obchody už uzavřít ve strátě ,ale nechal jsem to běžet a už dva mám uzavřené v zisku a zbývá jen jeden ale už se vrací.
  Proto se chci zeptat jestli to byla chyba nebo ne a zda Admin někdy dělá něco podobného.
  Díky za web ahoj.

 5. Pingback: Srpen 2014–výsledky | Akcie

 6. Nobody napsal:

  pneBozě to je, mazec,

  :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.