Software pro grafy–freestockcharts.com

grafV této rubrice Vám budu postupně představovat počítačové programy a webové stránky či aplikace, bez nichž si nedokážu kvalitní práci na akciovém trhu vůbec představit. Půjde v každém případě o programy, které jsem sám vyzkoušel a které od té doby buď používám, nebo jsem se od nich naopak odvrátil. Budu hovořit o programech bezplatných i placených, a pokud budou tyto programy existovat v bezplatné i placené verzi, tak se pokusím zmínit o tom, zda používám verzi bezplatnou či placenou a případně tedy proč tu či onu.

Grafy

Z různých důvodů je důležité zjistit, jak se chovala cena nějaké akcie v určitém čase (například v uplynulém čtvrtletí). Z tohoto důvodu existují jak pro desktop, tak i pro web doslova tuny programů, které tyto grafy kreslí. Mezi to nejpokročilejší, co se dá v současné době na webu najít patří stránky http://www.freestockcharts.com/, které umí:

 • kreslit grafy v reálném čase,
 • zobrazit prakticky jakoukoliv americkou akcii, ETF, ETN
 • zobrazovat tzv. indikátory (k nim se ještě v budoucnosti dostaneme)
 • vytvářet snímky obrazovky, což je k nezaplacení

Aplikace existuje v bezplatné i placené verzi, v bezplatné verzi obsahuje vpravo reklamu, to mi nevadí, takže používám bezplatnou verzi. Když Vám tedy budu chtít například ukázat vývoj amerického indexu SPY v době od 1.1.2012 do 31.3.2012 i s několika indikátory, tak sejmu obrázek, umístím jej sem na blog a celé to bude vypadat následovně:

spy

Dobré, ne? V akpliaci se dá rychle přepínat mezi jednotlivými tickery, vyhledávat tickery pouhým zapsáním (vyzkoušejte třeba „QQQ“) a pochopitelně rovněž ukládat portfolia do profilu pro rychlejší zobrazení v budoucnosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Software. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Software pro grafy–freestockcharts.com

 1. mdina napsal:

  Dobrý den,
  nepodařilo se mi nastavit nějaký skener na freestocku s např UO hodnotou….dělám to tedy ze zoufalství tak, že si nastavím RSI, MFI,UO do grafu a pak procházím růčo seznamem….pro Sap500 docela mazec.
  Neví někdo?

 2. admin napsal:

  Tohle umí například stockfetcher, pokud Vám nevadí 20 minut zpožděná data.
  http://www.stockfetcher.com

 3. Honza napsal:

  Ahoj,

  doporučil by jsi nějakou freeware desktop apk na tyto účely?

  Děkuji, H.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.