Řecko není všecko!

greeceMnoží se dotazy na to, jak vnímám řeckou krizi a co jsem v této souvislosti udělal se svými akciovými portfolii a strategiemi. A to jsem si myslel, že moje postoje a strategie jsou všeobecně známé a na tomto blogu už dostatečně popsané. No nic, asi nejsou, uděláme si tedy malé opáčko pro zapamatování:

Bod první – chráníme naše investice

Jasné?

Bod druhý – volatilitu vítáme

Jasné?

Bod třetí – co se stane zítra, to nevím

Nicméně v trzích už je většina rizika započítána. Pokud máte k dispozici – stejně jako já – nějakou funkční globální strategii, jste na tom dobře, protože případný bankrot jedné země s Vámi nezahýbe. A pokud takovou strategii nemáte, můžete se inspirovat třeba na tomto webu.

Poznámka na závěr: Není od věci obecně rozdělit hotovost na různé měny. Já mám cca 60% aktiv v USD, cca 20% v EUR a cca 20% v CZK. Není to univerzální a není to prvoplánové, ale určitě to je lepší než mít například vše v Eurech.

Hezký světlý zítřek, a pokud pojedete do Řecka, tak si vezměte peníze v hotovosti, oni tam prý zítra zavřou banky Mrkající veselý obličej.

EDIT 29.6.2015 v 20:55 – takže situace je následující – GREK:-17.74%, VXX + 14.41%, UVXY + 29%. RSI2 u VXX je 96, u UVXY taky 96. To budou žně!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 komentářů: Řecko není všecko!

 1. biker napsal:

  Zdravim vsechny tradery z řeckého Rhodosu. Moho jen potvrdit, že to tady rozhodně navypadá, že by měl příjít v nejbližších dnech krach. Je ale pravda, že když dnes ráno náhle nešla elektřina, pomyslel jsem si, že už to přišlo… Frau Merkel sagte: kein Geld nach Griechenland mehr!!! :-)

 2. Jeepers napsal:

  „EDIT 29.6.2015 v 20:55 – takže situace je následující – GREK:-17.74%, VXX + 14.41%, UVXY + 29%. RSI2 u VXX je 96, u UVXY taky 96. To budou žně!“

  Mohol by si pre nás „nezainteresovaných“ len hrubo načrtnúť čo to pre teba znamená?:)
  Vypísal si naked short call na VXX resp. UVXY?

  • admin napsal:

   Já jsem pořídil určitý mix UVXY a VXX, nicméně váhám, zda zveřejním detaily, patří to k těm strategiím, co neukazuji.

   • Jeepers napsal:

    myslím že by priblíženie tvojho know-how na cz/sk scéne nijako neuškodilo tvojej stratégii:)) – samozrejme to ber s rezervou chcel som ťa len trošku ,,podstrčiť,,… :)

    Mna desí pohľad na 5 ročný graf… neviem aké prostriedky by som musel mať aby som to shortoval bez žiadaného zaistenia…

    • admin napsal:

     Ale tam samozřejmě je nějaké zajištění protipohybovým ETFkem. Jenomže to není nic pro masy, lidem čtoucím tento blog budou muset stačit ty strategie, co tady prezentuji.

     Jinak na některých strategiích pracuji i rok a mám 3000,- Kč na hodinu. Kdybych je chtěl zveřejnit za peníze, nezaplatíš mi to.

     • Jeepers napsal:

      úplne ťa chápem, človek nebude zverejňovať svoje ťažko nadobudnuté know-how len tak. Za seba som ti určite vďačný zato čo tu dávaš…
      Ak konečne po tých neúspešných 3 rokoch skončím na účte v pluse budeš mať na tom veľkú zásluhu a určite si na teba spomeniem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.