Proč bloguji zadarmo

freeZatímco trading samozřejmě dělám vždy jen a pouze pro peníze Mrkající veselý obličej, – a upřímně řečeno ani netuším, kvůli čemu jinému bych to měl dělat – blog vedu zcela a úplně zdarma. Dostal jsem zajímavou a jednoduchou otázku: Proč proboha zadarmo, vždyť některé z informací zde uvedených mají cenu zlata! A že bych si snad mohl dokonce vydělat nějaké peníze, kdybych “něco” z obsahu svého blogu zpoplatnil. Ne, že by mě něco takového nenapadlo, ale dnes Vám vysvětlím, proč je tady všechno free.

Nejsem žádná socka

Já se zabývám na blogu zhodnocováním finančních prostředků, kdy zde uvedená strategie vytváří letos cca 60% zisku z investované částky. To je v přímém přenosu zisk cca 30000 USD ročně, když nezapočítám zisk z opcí, a zisk z dalších strategií, které jsem si nechal pro sebe.

Každý člověk, který tvrdí, že vydělává milióny, a přitom chce od lidí jednotky tisíc Kč za doplňkové služby je mi automaticky podezřelý.

Tady je samozřejmě prostor pro určitou velkorysost, protože vydělaná částka mi hravě zaplatí náklady za webhosting, doménu a to trochu času na blogování.

Kdo by to četl za peníze?

Blog má průměrnou návštěvnost cca 100 unikátních návštěvníků denně. I kdyby třetina přistoupila na zakoupení placeného obsahu, kvůli třiceti lidem se přece nevyplatí vyvíjet platební bránu, účtovací systém, upozornění na expiraci předplatného a tak dále. Navíc, placená sekce by znamenala závazek dál přispívat kvalitním obsahem, což já sice do budoucna mohu, ale nemusím.

Cítil bych se blbě

… kdybych jezdil na dovolené z peněz za semináře nebo placené části webu, protože vím, že většina traderů stejně na burze nevydělává. Takhle se sice cítím také divně, když vím, že někteří si poradit nenechají, ale je to spíš divně než blbě. Čili nechme to v rovině – já jsem se o vědomosti podělil a co si kdo z toho vezme, to už je na něm.

Každý nějak začíná

… a já Vám to chci trochu usnadnit. V ČR podobný blog pokud vím není, a informace od lidí, kteří Vám chtějí něco prodat nepočítám. Čili není nic špatného podělit se se začátečníky o informace, jak se na to dá jít. Na druhou stranu samozřejmě vím, že blog čtou i pokročili tradeři a přispívají do diskuse; i toho si nesmírně vážím.

Závěr

Nehodlám v nejbližší době nic měnit; blog bude i nadále zdarma a bez registrace. Tak to koukejte číst a diskutovat pod články, protože proto jsem to tady dělal.

 

Ahoj, Váš admin

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Proč bloguji zadarmo

  1. Pingback: Blog o akciích | Akcie

  2. David napsal:

    JJ diky. Já mam v planu investovat na mintos jak jsi mi poradil, jen nevim, ale nechtel bych tam davat celych 100tis, chtel bych to rozprostřit aspon na 50+50. Abych trochu diverzifikoval. Pokud bych si dal dalšich 50 na jiny P2P, tak to zrovna dvakrat diverzifikace nebude ne ? když je to na stejne brdo akorat jinde. Co mysliš? Tak jsem přemyšlel dat 50tis na nejaky investični fond, akorat to budew zase pres fiunančniho poradce. Pak si vřdy řikam že i on ale muže poradit /vybrat špatně. Ale i tak si připadám klidnější když teprve začinám.

    Jinak tvých rad si ivelice cením, díky

    Dave

    P.S. jen se mi tu špatně hledaji me předchozi komenty u jinych članku kde nebyla treb,tak rychle odezva a ja si pročital članky další…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.