Pro zasmání

Kdo je MUDr. Jan Hýsek? Pokoušel jsem se nalézt odpovědi na jeho stránkách, pro případ, že bych se potřeboval poradit s nějakým profesionálem. A zjistil jsem, že

  • MUDr. Jan Hýsek, se investování na finančních trzích věnuje profesionálně a to od roku 2003. Výhradně investicím se věnuje od roku 2005 (zdroj: http://akciekomodityforex.wp.cz/o-blogu) – to zní výborně
  • Zatím nejlepšího ročního výsledku dosáhnul v roce 2005, kdy se investiční portfolio zhodnotilo o 90% za rok (zdroj – tamtéž) – to zní ještě lépe
  • Ale – podle odkazu zde http://www.akciecz.cz/news/jan-hysek-rozhovor-se-zivnostnikem-roku-2011-3-misto-khk-/ pan doktor uvádí, že “Podnikat jsem začal v roce 2007. Do té doby jsem pracoval ve farmaceutickém průmyslu, byl jsem úspěšný a měl jsem velmi dobře placené místo.”
  • Podle údajů z webu http://www.janhysek.com/pravni-prohlaseni/ poskytuje “provozovatel tohoto webu služby investičního zprostředkovatele”, ale podle údajů ČNB až od 11.7.2011.

Nic z toho by mi samozřejmě nevadilo, ale trochu jsem četl ten rozhovor z 28.12.2011 ohledně finále soutěže “Živnostník roku 2011”, kde pan doktor získal třetí místo v kraji, a zaujaly mě tam věty:

Měl jsem období, kdy se stav mojí hotovosti tak snížil, že jsem si musel půjčit od rodiny na naftu do auta, abych mohl dojet za novým klientem na Moravu.

A co vy? Nechali byste si poradit od někoho, kdo o sobě sám napíše, že od roku 2003 profesionálně investuje, rok 2005 byl pro něj velmi úspěšný, od roku 2007 podniká na plný úvazek a přitom se sám přizná, že neuživí ani auto?

Příspěvek byl publikován v rubrice Selský rozum. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Pro zasmání

  1. Jirka napsal:

    No o pánovi jsem nikdy neslyšel před přečtením tvého příspěvku, ale účel to splnilo, pobavil jsem se a dal jsem si tu práci a přečetl si analýzu týkající se špatného konce akcií AAPL ze 7.10.2011 kdy byla jejich cena 371.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.