Příklad hodně špatného webu o ETF

webyV našem seriálu o webech se zaměřuji převážně na příklady stránek, které jsou pro mě osobně užitečné. Samozřejmě není od věci se občas podívat i na druhou stranu barikády – na stránky, které vypadají přesně tak, jak by vypadat neměly. Doufám, že odstrašující příklad českého webu etfs.cz bude pro všechny čtenáře poučením, kde informace o akciích nehledat.

Šok první – přístup do fóra

V době psaní tohoto článku (29.4.2012 v cca 20:00 hodin) na uvedených stránkách nebylo v provozu fórum. Namísto diskuse Vás přivítala tato stránka s chybou:

etfs_cz_forum

Šok druhý – reklamy

Reklamy všichni potřebujeme, jak jinak si lze vysvětlit, že na úvodní stránce webu o ETF se dozvím například o zakázkové výrobě ortopedické obuvi a vložek? A nota bene – opravdu se píše “výroba obuvi” s tvrdým “y”?

etfs_cz_reklama

Šok třetí – databáze ETF

Databáze ETF je pojatá opravdu zgruntu – mohu si například nechat vypsat “Fondy se strategií” a zjistit tak, které fondy jsou dividendové, pákové nebo třeba islámské. Zkouším tedy pákové a opravdu se nestačím divit, protože:

  • Se dozvím, že “Tyto fondy nekopírují vývoj sledovaného indexu v poměru 1:1, ale například v poměru 1:10 či 1:100”
  • Je mi nabídnuto cca 30 pákových ETF fondů (pokud by Vás zajímalo, kolik jich opravdu je, klikněte třeba sem)
  • Pokouším se z databáze zjistit něco o fondu, který o sobě tvrdí, že je zaměřen na “S&P 500 Leveraged 2x”. Z databáze toho moc nevyčtu, žádný graf, žádná historie, á, počkat, vlastně úplně vpravo je nenápadný malý odkaz “více zde”, tak plný naděje klikám, leč
  • odkaz bohužel vede mimo, na stránky frankfurtské burzy (konkrétně sem)

Šok čtvrtý – zpravodaj

Server přináší svým čtenářům unikátní službu – zpravodaj “rychlý přehled o trhu ETF”. Jak často? Přece čtvrtletně!

Závěr

Moc nechápu, proč někdo takové stránky dělá. Nefunkční fórum, nesouvisející reklamy, směšná “databáze”, zpravodaj s křížkem po funusu a nulová invence návštěvníky nepřitáhne. Není divu, že po více než roce vývoje se portál na facebooku líbí pouze 11 lidem Mrkající veselý obličej

Pokud si chcete spravit náladu a podívat se na nějaké stránky o ETF, jukněte třeba sem:

http://www.etftrends.com/

http://alletf.com/

http://www.etfsecurities.com/us/welcome.asp

Příspěvek byl publikován v rubrice Weby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.