Přeji všem Dobré Trejdy!

Často a poměrně rád si na blogu stězuju, že v češtině nejsou na webu k dispozici relevantní zdroje k obchodování, které by a) přinášely nějakou hodnotu, b) byly od skutečných obchodníků a c) byly dostupné zadarmo. Nicméně to už není pravda, protože jsem narazil na zajímavý web nebo spíše blog, a o odkaz na něj se chci dneska podělit.

Dobretrejdy.com

www.dobretrejdy.com je blog OPČNÍHO obchodníka z ČR. V podstatě nejvíc se o obsahu asi dozvíte z rozcestníku. Zdá se, že web začal být psán někdy kolem konce března letošního roku, je tedy vcelku „mladý“. Nicméně už je zde kolem třiceti článků a co týden přibývají další.

Co se mi líbí

Především, celý obsah je k dispozici zdarma. Ono to může vypadat jako maličkost, ale autor dal zdarma i třeba excelové sešity s postupy výpočtu cen opcí, což je mimochodem věc v našich končinách zcela nevídaná.

Druhá věc, kterou bych rád vyzdvihl je ta, že celým webem je přímo prosáklá touha vysvětlovat vše na příkladech z praxe. U článku o dividendách z 13.5.2017 jsou tak například screeny z webů či obchodní platformy, které byly k vidění právě v té době. Pro učení k nezaplacení.

Třetí věc, která se mi líbí je, že se všude poctivě dopočítává aktuální výnos / ztráta a rozebírají se možné scénáře vývoje zisků / ztrát. U opcí – a zejména u kombinace více opcí na stejný titul – mohou nastat klidně tři i čtyři scénáře dalšího vývoje a je potřeba je zvážit všechny, což autor poctivě dělá.

Co se mi nelíbí

Nemám co bych napsal negativního. Jediná věc, která mě děsí je tempo, s jakým na web přibývají články, to je prostě zběsilé a dlouhodobě neudržitelné (pokud bychom tedy nepřijali za svou konspirační teorii, že za blogem je více lidí najednou).

A potom vyloženě kosmetická věc – některé články bych rozdělil pro lepší čitelnost na více dílů. Ale uznejte sami – není to vážně maličkost?

Komu je blog určen?

Vlastně všem opčním obchodníkům. Začátečníci se budou malinko ztrácet, pokročilejší ale najdou látky vážně dost. Věci jsou vysvětlovány celkem česky a poměrně polopaticky, nechybějí rozbory vzorců a uplatnění látky pro praxi.

Pozor, dobretrejdy.com nejsou čtení k odpolední kávě. Sám jsem se přistihl při čtení u toho, že jsem jaksi mimoděk vzal do ruky tužku a papír a psal si poznámky. Nevím, jestli to tak autor zamýšlel, ale pokud ano, tak se velmi zadařilo.

A pozor ještě na jednu věc – web se nesnaží nabídnout nějaký ucelený obchodní opční systém. Spíše vysvětluje přístupy, pravidla a důvody „proč to tak je“. A já si myslím, že to je zatraceně dobře, protože základy pro stavbu obchodních systémů jsou prostě potřeba.

Čili přátelé, po delší době zcela pozitivní článek, autorovi blogu držím palce a všem přeju dobré trejdy ;-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 komentářů: Přeji všem Dobré Trejdy!

 1. OndrejC napsal:

  Co na to Jan Juna? ;)

 2. mir++ napsal:

  Taky jsem se o webu dozvěděl od Honzy.
  Louskal jsem ho celý víkend a rovněž se budu vracet k některým bodům, které jsem zapoměl!!!že existují.
  Poslední dobou jsem nikde již nic nevyhledával, že už nic zajímavého neobjevím. Obdivuji tyto lidi. Dá to spoustu práce, ale taky se donutit k psaní.

  • admin napsal:

   Zajímavých informací je spousta, jen hledat (nebo objevovat sám). Já jsem třeba zastánce (u opcí) spíše jednodušších přístupů, ale když někdo vysvětlí ty složitější, proč ne … mělo by se to ocenit.

 3. Bohemia napsal:

  Pokud se nemýlím autor tohoto blogu je aktivní již mnoho let, prezentuje se pod nickem Mapler (Finančník) resp. Grizzly (Finakademia) a sepsal neskutečné množství know how. Za mě kloubouk dolu a palec nahoru :-)

  • admin napsal:

   Aha. Tak to netuším, ale není to podstatné. Podstatný je obsah a ten je hutný. Jinak ta přezdívka mi něco málo taky říká.

 4. Martin napsal:

  To vypada velmi zajimave. Mate tipy jeste na nejake dalsi dobre blogy? Diky.

  • admin napsal:

   Mám, ale jsou spíš zahraniční. Postupně budu uveřejňovat spolu s mým názorem. Ale nechtěl bych, aby se z toho tady stal odkazovník, pokusím se taky čas od času přijít s vlastním článkem jako doposud ;-)

 5. Dada napsal:

  Jo tak to je mapler, pak je vše jasné, to je naprostá jednička v ČR co se týče analýzy a přístupu k opčnímu tradingu, pamatuji ho už mnoho let zpátky, jednoznačně nejpřínosnější příspěvky o opcích, co jsem kdy četl. Víc do hloubky to už snad ani analyzovat nelze. Je skvělé, že si založil vlastní blog, budu jej sledovat.

 6. Pingback: Milník – I. – Dobré Trejdy :c)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.