Poskytovatelé dat–IQFeed

data_transportPři stavbě a testování AOS si typicky vystačíte s historickými daty, ale pro provoz bude potřeba sáhnout po něčem spolehlivějším – a to jsou reálná data od některého z mnoha poskytovatelů. Ačkoliv se přímo nabízí použít data od brokera, z mnoha důvodů to není vždy ta nejlepší volba. Dnes se zaměříme na toho poskytovatele dat, který je podle mě ze všech úplně nejlepší – IQFeed.

Co to je

Pokud si předplatíte data od společnosti IQFeed, dostanete v podstatě uživatelské jméno, heslo a odkaz na stažení software do počítače. Tento software se jmenuje prostě “IQFeed connection manager”a slouží jako “most” mezi Vaším systémem zpracovávajícím data a mezi systémem společnosti IQFeed, která data poskytuje.

iqfeed

Což je háček. Na jednu stranu máme sice kvalitní ticková data, ale ta nejde nikde využít bez pomoci dalších softwarových nástrojů. Lze to řešit buď napsáním vlastního klienta, který by data odposlouchával a nějak zpracovával, nebo pořízením některého z mnoha programů, které umějí data z IQFeed zpracovávat samy od sebe.

Ceny

Napsání vlastního klienta je pochopitelně nejlepší, ale u IQFeed to není zadarmo. Přístup k API stojí u IQFeed 300 USD ročně. To už je mnohem jednodušší data “brát” pomocí nějakého dalšího software, například XLQ.

Jinak se za data platí měsíčně nějakých 68 USD a za tuto cenu lze sledovat ticková data až 500 titulů. Částka není úplně zanedbatelná, na druhou stranu data od IQFeed jsou opravdu kvalitní a jejich použití mohu směle doporučit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Data, Software se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 komentářů: Poskytovatelé dat–IQFeed

 1. Nobody napsal:

  Jinak data na SaP 500 uz davno lehce podrazila. Ja teda platim uz nejmin rok 82 tolaru.

  Ale sluzba chodi skvele.

  Jen doplneni, vim ze datum clanku je starsi.

 2. Pingback: Jak na virtuální server | Akcie

 3. piftik napsal:

  Ma IQFeed moznost zvolit si, ci chcem historicke data neupravene, upravene iba o dividendy, upravene iba o splity alebo upravene o splity aj dividendy?

 4. Ondrej napsal:

  Muzete prosim nekdo zkontrolovat historicka data z Yahoo v XLQ?
  U mnoha titulu mi to dneska vraci stejne hodnoty pro vsechny dny starsi jak -1.
  Napr. =xlqhAdjustedClose(„COST“;“-6″;“yahoo“) a =xlqhAdjustedClose(„COST“;“-7″;“yahoo“) vraci stejnou hodnotu.

  Je chyba i u vas? (situace je platna k 18:18)

 5. Joystick napsal:

  Potvrzuji, mě taky, ale zatím jsem neměl čas se tomu věnovat. Není to jen v XLQ, ale i přímo z csv z yahoo.

 6. Ondrej napsal:

  Diky, je to tak, ta zkriplena data jdou primo od Yahoo.

 7. Scapegrace napsal:

  XLQ umí nově GOOGLE data dokonce real time
  beta verze ke stažení!
  ————
  Given that msn have shutdown their data downloads I needed to remove them as a source, and thought you might be happy to know that I have modified the feed to now work with google.

  I have always been hesitant to do so in case they stop their feed but with msn closing it made more sense to reuse the feed rather than just delete it. So let’s hope they continue to keep for another 3 or more years.

  You can download the beta below.

  The 5.2b01 beta of xlq is now available and may be downloaded from:
  32 bit version: http://www.qmatix.com/Beta/xlqInstall52b01.exe
  64 bit version: http://www.qmatix.com/Beta/xlq64Install52b01.exe
  XP version (32bit only): http://www.qmatix.com/Beta/xlqInstall52b01XP.exe

  GOOGLE has been added as a day source. (xlqLite and xlqPlus)
  The data is not streaming, but snapshots like yahoo and the old msn. The data is real-time and covers different markets although not currencies.
  The name is not returned but the following results are:
  xlqExchange
  xlqPrice
  xlqTradeTime
  xlqChange
  xlqChangePercent
  xlqPreviousClose
  xlqDividendAmount (only retrievable when market is not open)
  xlqYield (only retrievable when market is not open)

 8. foglik napsal:

  Používá někdo nějakou alternativu k IQFeed? Nutno podotknout kvalitní, s rozumným API – cena je až na druhém místě.

  • Scapegrace napsal:

   mám IQ feed. Zdají se ti nekvalitní? Jediné co jim můžeš vytknout jsou divi adjustment, (a cenu, ale tu vlastně neřešíš) ale ovlivní tohle trading? Nemyslím si. Ani se nepočítám s indikátorama jako většina z vás. Beru je prostě z XLQ v reálném čase a zatím spokojenost a asi to i tak zůstane. Spolehlivé, bezproblémové. Občas IB zlobí s vyplněním. To jsou jediné technické problémy, které mám. Už teď zde vidím asi tak milión Foglikových argumentů proč je IQfeed na ho… a že vždycky lepší si vypočítat indikátory sám atd atd.. ale mě to tak naprosto vyhovuje a funguje to výborně – takže za mě, bych to klidně všem doporučil..

   • foglik napsal:

    Původně jsem ti chtěl odpovědět proč, ale po dočtení – nestojíš mi za to. Třeba se někdo připojí se zkušeností s jiným zdrojem – a fakt nejde o cenu.

    BTW: od člověka, který mi do mailu napsal: „Já mám IQ feed což je OK, ale pokud by se tomu šlo nějak vyhnout tak by to bylo dobré. “ – bych takový hnůj nečekal. HOWGH!

    • Scapegrace napsal:

     :) a věříš, že já jsem od tebe takovou nebo podobně nepřiměřenou reakci čekal? napsal jsem snad něco urážlivého? osobně si myslím, že ne. Pokud to tak bereš tak tvůj rybíz. Omlouvat se ti nebudu. BTW klidně bych si mohl ten tvůj „hnůj“ taky vyložit po svém, ale to bychom se v komunikaci asi daleko nedostali. Tím končím. čus papá

  • krejzič napsal:

   Roztrhejte si navzajem obcanky, blbouni ;-)

   • foglik napsal:

    Stále jsem doufal, že se tu většinou schází inteligentní lidi, kteří mají společné zájmy. Fakt neumíte číst? Dotaz byl položen jasně a v jedné holé větě. Odpověď již netřeba – zkušenosti s kvalitou dat proberu v „english“.

 9. Petr napsal:

  Můžu se zeptat z trochu jiného pohledu – řeším scalping na ropě, CL (pomiňme nakolik to je nebo není marná snaha), a tam jde samozřejmě o kvalitu dat a milisekundy. Máte někdo zkušenosti s alternativou k IQ Feed, s rozumnější cenovou politikou a dobrou kvalitou? Kalkulátor IQFeed mi vyhodil $138, což bych rád platil až (jestli :) ) si na to systém vydělá. Otázka míří jen na market data, řešení rychlé exekuce orderů a broker bude příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.