Nastavení intervalu pro kontrolu času ve Windows

windowsPro tvorbu a běh automatických obchodních strategií je docela dobrý nápad mít v počítači správně nastavený systémový čas. Dnes si představíme tip, který nám umožní tento systémový čas kontrolovat a případně upravovat automaticky častěji, nežli to dělá systém ve svém výchozím nastavení.Jak pravděpodobně víte, Windows mají možnost nastavovat čas podle časových serverů. Pokud ve stavovém řádku kliknete pravým tlačítkem myši na ikonku hodin, můžete upravit datum a čas a poslední karta v tomto okně se jmenuje “Čas v internetu”. Ten lze synchronizovat automaticky s časovými servery a mít tak jistotu, že nám čas na počítači běží jak má.

Ve výchozím nastavení kontroluje operační systém platnost času jednou za 7 dnů. Pokud Vám to přijde málo, můžete interval zkrátit. Postup je následující:

  1. Spusťte regedit
  2. Přejděte do větve HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient
  3. Tam je položka SpecialPoolInterval. Obsahuje počet vteřin, po kterých se počítač pokusí synchronizovat čas s časovým serverem.
  4. Číslo je ve vteřinách. Pokud chcete například čas synchronizovat jednou za hodinu, zadejte hodnotu 3600.

Nyní bude systém každou hodinu synchronizovat čas s časovými servery, pokud jste připojeni k internetu.

Příspěvek byl publikován v rubrice AOS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Nastavení intervalu pro kontrolu času ve Windows

  1. nerozumím tomu a zkoušeli jsme několikrát ,ale k ničemu to nebylo- dříve se čas a datum uutomaticky zapínal a od jara to nefunguje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.