P2P–novinky z Mintosu

Tak, Mintosáci trošičku vylepšili internetové stránky – o reklamu, statistiku půjček a kolaterálu a něco málo terminologie. Poslal jsem tam dalších 300 EUR na testování, celkem mám tedy nyní k otestování vklad ve výši 600 EUR, a ten mám rozdělený na 66 půjček. Většina z nich je po 10 EUR, zbytek jsou centíky rozstrkané po sekundárním trhu.

Mintos vyhrál nějakou praštěnou lokální cenu, snad se teda klukům povede najmout za ty prachy někoho, kdo napíše ukládání filtrů. Vrtat se v současných půjčkách je megavopruz.

Jinak, problémem Mintosu zůstává relativně malý počet nově vznikajících půjček; za duben jich vzniklo pouze 14, o diverzifikaci si tedy můžu nechat zdát. Na druhou stranu – 14 kvalitních půjček měsíčně, to by za rok dalo cca 170 kousků a tam už by se snad nějaká ta diverzifikace spáchat dala. Chápu, že tempo půjčování je nižší kvůli nutnosti ocenit kolaterál a podepsat smlouvu před notářem, a z tohoto pohledu je to v pořádku.

Jak to vypadá s čísly

Aktuální screenshot mého účtu:

myntos

Narozdíl od Bondory tady naskakují procenta hned, takže vizuálně je na to lepší pohled; to samozřejmě nic nemění na tom, že počítají procenta obdobně praštěně jako jejich kolegové z Bondory.

Jinak není k Mintosu momentálně co dodat, zvažuji, zda tam plánovaných ještě cca 2400 EUR pošlu hned, nebo zda počkám, než bude více kvalitních půjček. Přece jen třeba takový 12 let starý traktor jako zástava mě moc neláká Mrkající veselý obličej.

Refer-a-Friend

Nedávám to sem proto, abych si něco vydělal, ale proto, že se mě v poslední době na to někdo neustále ptá. Pokud se chcete zaregistrovat přes moje ID a tím mi poděkovat, údajně je odkaz na to tento:

https://www.mintos.com/en/?utm_source=refer-a-friend&utm_medium=referral&utm_campaign=investor_16257

Údajně mi za to Mintos něco dá a Vám taky. Nezkoušel jsem, netuším ;-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Dlouhodobé investování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: P2P–novinky z Mintosu

 1. Pingback: Mintos investiční portfolio 4/2015 - Financial Geek World

 2. Honza napsal:

  Rád vidím že se ti na Mintosu daří podobně jako mě. Můj první měsíc na Mintosu jsem shrnul do článku na svém blogu http://www.financialgeek.cz/mintos-investicni-portfolio-42015/
  Pravdou je, že diverzifikace je tam těžší než na Bondoře, ale kvalita půjček je nesrovnatelně vyšší. Pokud si tedy nebereš v potaz půjčky zajištěné deset let starými auty či ještě staršími traktory :)

  • admin napsal:

   Přesně tak, je třeba vybírat kvalitní půjčky. Momentálně jsem tam poslal 1000 EUR a snad se povede na něco smysluplného natrefit. Ona dobrá věc je ta, že MINTOS Ti dovoluje koupit od mateřské společnosti kus půjčky, která už je v chodu, tzn. můžeš si třeba počkat na pět, šest splátek a pak se přidat, pokud je vše ok. Uvidíme, jak to bude dál, každopádně z Mintosu mám momentálně vcelku dobrý pocit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.