Letos to zatím není vůbec špatné

Ach, ty cíle. Když se dívám na to, co jsem si na letošek předsevzal, tak to vůbec není špatné s výsledky. Pokud máte také účet u Interactive Brokers, můžete zkusit následující kroky, pak dostanete graf podobný tomu mému. A můžete si jej s tím mým porovnat, buďto sami, soukromě, nebo se můžete o výsledky podělit s námi všemi, pokud budete chtít, a ten obrázek někam šoupnout.

Postup

 1. Přihlašte se do administrace účtu na https://www.interactivebrokers.com
 2. Reports / Portfolio Analyst
 3. Year to date detailed
 4. Vznikne PDF, pokud máte mnoho obchodů, tak klidně padesátistránkové
 5. Najděte „Cumulative benchmark comparison“.
 6. Nějak z toho vypreparujte onen graf (já dal PrintScreen a pak to vyřízl v editoru)
 7. Lze smazat číslo obchodního účtu, já to udělal
 8. No, a výsledke vypadá nějak takhle:

Výsledek

graf

Zeleně je SPY, resp. SPX, žlutě VT, modře EFA a fialově je moje maličkost. Protože cílím na 40% ročně, vypadá to zatím hezky, ale do konce roku je ještě dlouhá doba, takže doufám, že se nezatáhne a nezačne pršet.

A ještě poznámka: Je to z celého účtu, ne jen ze strategií, které tady prezentuji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 komentářů: Letos to zatím není vůbec špatné

 1. Bíbr napsal:

  To je ale velmi pěkné!

  Můj graf má méně strmě stoupající křivku, ale zase není tak citlivý na poklesy, resp. je vyrovnanější. To odpovídá mojí psychice. Špatně snáším ztráty a snažím se je vůbec nemít. Za cenu nižšího výnosu, samozřejmě.

  Je to logické. Čím vyšší riziko, tím vyšší výnos v „dobrých časech“, ale tím vyšší ztráta při nezvyklých situacích.

  Gratuluju k výsledkům, ať se to drží :)

  • admin napsal:

   Upřímě i mě to přijde až moc. Toto jsou pro většinu výsledky za celý rok, tzn. Ať se to aspoň udrží…

 2. Ivo napsal:

  ja zacal pred zhruba mesicem a mam +4.58%, takze graf z IB sem radsi ani nebudu davat :)

  btw: na screenshoty je nejlepsi http://prnt.sc/

 3. misch napsal:

  Dík za inspiraci. Abych nemusel umazávat identifikátor účtu, sejmul jsem ten svůj graf bez detailních popisků: http://prntscr.com/779hpf
  Ale jelikož nemám dobrou zkušenost s manuálními zásahy do automatických systémů, tak přesto že „Deža ví“, já nechávám stále všechno běžet bez jakýchkoli změn. Vidím sice jako pravděpodobné že na té křivce vznikne další větší zub, ale s tím počítám — on by se měl pak časem zase srovnat :).

  • admin napsal:

   Koukám, že jsi za vodou stejně jako já ;-))) Gratuluju a přeju hodně úspěchů i nadále. Takhle se to má dělat ;-)))

   • misch napsal:

    No, „za vodou“ je hodně nadnesené vyjádření :). Zatím mám spíš pocit že místo celého snažení by stačilo zainvestovat do nějakého pákového ETF na SPX a výsledek by byl podobný, což mě trochu irituje (hlavně to, že průběh té mé křivky hodně kopíruje SPX). Hlavně jsem tím pádem zvědavý na vývoj po delší době, jestli se opravdu že zapojení více rozdílných přístupů naráz mělo smysl nebo ne. Takhle po několika měsících, kdy navíc trhy stále rostou, to moc velkou vypovídací hodnotu nemá (ale je prima moct porovnat různé výsledky, to zase jo :-)). Každopádně oproti loňskému roku už výrazně méně „tlačím na pilu“, a než procenta za každou cenu, to se spíš snažím držet si rezervu na dokupování a na pohodový margin.

    • admin napsal:

     Prosím Tě, já bych to neviděl tak zle. Jestliže index vyrobil od začátku roku 12% a Ty jsi vyrobil 20%, pak jsi prostě index překonal a tečka. Dá se tudíž předpokládat, že pokud index například spadne o 12% (a roční zisk bude tedy nula), Tvoje strategie bude stále v plusu a tudíž jsi úspěšnější než trh.

     A malá poznámka: Pokud SPX (SPY) udělá za nějaké období nulu, pákové ETF za stejné období něco málo prodělají.

 4. Ales napsal:

  Přikládám svůj výsledek, celkem spokojenost.Podotýkám, že hlavním tahounem portfolia je obchodování volatility pomocí opcí.
  http://prntscr.com/77ee75

  • admin napsal:

   To nemá chybu. Konečně relativně objektivní srovnání ;-) To, jestli je výsledek z reálného nebo demo účtu sice nepoznáme, ale když se nad tím zamyslím, tak to vlastně nehraje roli, protože tak či tak vidíme, že to jde. Gratuluju Aleši k úspěchu!!! To je hodně dobrý ty procenta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.