Kluci, kam jste všichni zmizeli?

blogUž asi rok nebo dva jsem ve spojení s několika tradery; některé znám osobně a u ostatních čtu alespoň jejich blogy. Jsou to tradeři s určitou velikostí kapitálu, jsou určitou dobu na trhu a tím pádem se od nich dá určitě něco naučit. Jenomže se mi poslední dobou zdá, že průměrná životnost blogů o investování v českých luzích a hájích je čím dál kratší. Už to není několik let, ale spíš si mi zdá, že blogy umírají po pár měsících. No schválně, posuďte sami.

Trading Forum CZ

Karel Vávra založil svůj blog 29. července 2011 a publikoval tam hlavně věci týkající se párového obchodování akcií. Tomu už se sice nevěnuji tak intenzivně, ale příspěvky tam byly občas zajímavé. V současné době tam trčí pouze lakonická hláška

Služba pozastavena

Bohužel kvůli své časové vytíženosti jsem byl nucen fórum pozastavit. Hlavní problém je phpBB vs spam – není triviální to vyřešit a bohužel to teď nestíhám.

Pokud by měl někdo zájem dané problémy řešit, fórum opět zprovoznit a vzít si jeho administraci na starost, případně na této doméně rozjet vlastní, nezávislé české fórum o tradingu, ať mi dá vědět na adresu admin (-AT-) tradingforum.cz

Díky, TradingForum Admin

P.S. Omlouvám se těm uživatelům, kterým jsem nepotvrdil registraci…bohužel v tisících žádostech od spam botů jsem si jich nevšiml :(

ObchodovaniOpci.CZ

Jirka Blažek bloguje od 28. srpna 2012 na adrese obchodovaniopci.cz. Blog se věnuje opcím, což je velmi záslužné, a články jdou do relativně různé hloubky. Něco si tu najdou jak nováčci, tak i pokročilí opční obchodníci. Jenomže poslední článek je z 9. června 2013 a tam se říká:

Pokud vás něco zajímá, pište nebo emailujte, hlavní důvod menší frekvence článků je daná tím, že jsem vyčerpal to hlavní co jsem měl na srdci, tj. úvod do opcí.

Fin-Wiz.net

Tomáš Tatranský na to šel ještě fikaněji, a založil si přímo doménu www.fin-wiz.net. Tu má od ledna 2013 a nabízí na ní jak bezplatné, tak i placené služby včetně šestihodinového kurzu “Swingové obchodování na burze”. Problém spočívá v tom, že poslední aktualizace webu je někde z května a od té doby nic Mrkající veselý obličej. Tomáš přitom sám na svém webu tvrdí:

Nalijme si čistého vína – je sice pravda, že úspěšným traderem se může stát kdokoli, kdo o to opravdu stojí, nicméně trading je běh na dlouhou trať.

Effectivetrader

Tomáš Sobotka bloguje na webu http://effectivetrader.blogspot.cz od února 2014 a poslední příspěvek tam je zatím v červnu 2014 – tento blog vypadá, že by ještě nějakou dobu fungovat mohl.

Volatilita.cz

To je další projekt, který by mohl být zajímavý, ale zmizel dřív než začal. 5 článků z 31.1.2013 a tím to končí.

Leveltrading.net

Tohle by mohla být principiálně zajímavá stránka, bohužel (psáno 28.8.2014) tam kluci zapomněli doplnit zhodnocení za rok 2013. A dávat 10000 Kč ročně za signály, které v horizontu pěti let nepřekonají index, to by se mi tedy taky nechtělo. Čili, zkuste to jinak …

Stockpairtrader.com

Na stockpairtrader.com se Petr Slepička rozhodl dokonce vytvořit software pro automatické obchodování akciových párů. Leč, poslední verze SW je z 31.1.2013, v diskusi je mrtvo, 10. července 2014 pouze lakonická zmínka „Pracuji na novém webu a verzi 4.0.
Doufejme, že se to tu opět rozhýbe…“ a po milionářích vzniklých párovým obchodováním akcií není ani stopa.

Prosím Vás: Máte někdo tip na český blog o obchodování na burze, který přežije alespoň rok nebo dva, kde píšou normální lidi a kde se dozvíme něco o akciích? Moc rád bych ho sledoval. Případné info pište do diskuse, díky moc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 komentářů: Kluci, kam jste všichni zmizeli?

 1. Pingback: Blog o akciích | Akcie

 2. Pavel napsal:

  Myslim ze http://traders-forum.eu/ uz funguje docela dlouho a snad jeste bude :-)

  • admin napsal:

   Znám , používám ! Jenže to není blog, to je fórum bez ladu a skladu, kde největší devizou je strefování se do „konkurence“, případně publikování výsledků TAJNÝCH strategií po nějaké době. Pro začátečníka tam v podstatě není vůbec nic…

 3. heechee napsal:

  http://www.finecharts.cz/
  Petr Fiala (neplést s jedním zpěvákem z Valmezu :-)

  Dříve to byl free blog, pokud si dobře vzpomínám, na adrese akcie.de. Teď už je většina článků placených, ale i ve free článcích lze najít zajímavé podněty.

 4. heechee napsal:

  Volatilita.cz – hlavní stránky má v angličtině: http://www.macroption.com, článků je tam plno.

 5. Pingback: Blog o akciích | Akcie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.