Kecy, kecy

kecy… dnes zase už tak trochu bulvárně. Pokusím se na této stránce sesbírat největší kecy o tradingu, které jsem slyšel anebo četl. Abych jenom nekritizoval, napíšu, proč si myslím, že uvedené tvrzení je kec. A pokud chcete, můžete se přidat v diskusi, ať se pobavíme všichni. Předem se omlouvám, nebude v mých silách uvést autory všech keců Mrkající veselý obličej protože buď je osobně neznám, nebo je naopak osobně znám a nechci je propagovat. Myslím ale, že i tak to bude stát za to.

V diskusích a na webu

Kec: “Jakmile uděláš nějakých cca 5000 ostrých obchodů pak zjistíš, že obchoduješ bez strachu a konzistentně a tomu budou odpovídat i profity.” Fakt? To přece závisí na četnosti obchodů, když jich mám řekněme 200 ročně, tak 5000 jich udělám za 25 let.

Kec: “Trading, stejně jako cokoliv jiného člověk dělá, by měl být v prvotní fází radostí, nelze to dělat jen pro peníze a úspěch.” Fakt? Mě teda trading od začátku v podstatě nudí, dělám to jen a pouze pro peníze.

Kec: “Trading je z 90% psychologie a z 10% systém” Fakt? Buď na to mám, nebo na to nemám. Jestli je příčinou neúspěchu psychologie nebo špatný systém, to je v důsledku přece jedno.

Kec: “Ja som na forexe zacal obchodovat so sumou 1500 dolarov. to bolo asi pred rokom aj daco, nemal som robotu a ziadny prijem. dnes mam na ucte u mojho brokera 12300 dolarov a to uz rok z toho aj zijem a celkom slusne…” Fakt? FAKT ???

Kec: “Znám spoustu traderů, kteří …” Fakt? Já osobně znám jen hrstku traderů v reále, no, někdo jich asi zná mnohem víc Mrkající veselý obličej

Kec: “Na velké výkyvy podkladu jsem připraven a počítám s nimi.” Fakt? Co třeba rok 2008 a to celé znásobit dvěma? Na to je jen málokdo připraven.

Kec: “V následujícím období počítáme s tím, že trhy půjdou nahoru (dolů… do strany)”. Fakt? To musíte být asi hodně bohatí.

Kec: “S funkčním AOS je to jako s UFO dokud jej neuvidíš, tak v něj neuvěříš. Přitom každý tajně doufá, že existuje.” Fakt? Ten to tady asi nečetl.

Kec: “Průměrný investor …” Fakt? Průměrný investor neexistuje.

Kec: “Případný pokles aktiva XYZ lze vysedět. Prostě počkám, až se cena vrátí zpátky.” Fakt? Abys nečekal věčnost.

Kec: “Překonat index je snadné.” Fakt? Tak proč se to podaří jen pár vyvoleným?

Kec: “Investovat lze od jakékoliv částky.” Fakt? S malým kašpárkem velké divadlo neuděláš.

Kec: „2% můžeš vydělat tak za měsíc, nebo i za 2 měsíce, záleží na riziku a dost často i na štěstí.“ Fakt? 2% můžeš vydělat i za hodinu, záleží na kdečem. 2% měsíčně konstantně je za pár let balík.

Kec: „Základem úspěchu je obchodní deník.“ Fakt? Základem úspěchu je vydělat.

Kec: „Dneska kladná nula.“ Fakt? Nula není kladné číslo.

Na WinPes.cz

Pochopitelně mojí snahou je, aby se tady na blogu žádné kecy neobjevovaly. Na druhou stranu nechci cenzurovat. V současné době se daří držet tady diskusi ve věcné rovině, pokud by se ale množily příspěvky podobné těm výše uvedeným, asi bych to nějak začal řešit. Investování je seriózní disciplína, občasný humor neškodí, ale kecy často ano.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů: Kecy, kecy

 1. rorschach napsal:

  Sis dal jako ukol do petiletky kazdy den jeden clanek jo :) Muj oblibeny kec:

  „Ty jako delas jenom 30% rocne jo? Kvuli tomu bych ani nevstal z postele, ja chci minimalne 100% mesicne“… obvykle neuspesny intraday „trader“ :)

  Nebo dalsi dobry:

  „Nasetril jsem 2500$, muzu s tim zacit obchodovat?“ … jasne rano pri snidani zacni tradovat kavu, vajicka a juice :)

 2. Ondrej napsal:

  Jen k tomu: „Znam spoustu traderu, kteri…“ Ja neznam v realu vubec nikoho. Az jak na tim premyslim, tak je vubec divne ze se v mem blizkem okoli o trading nezajima a diskuzi na toto teme vzdy iniciuji ja…:)

 3. Nobody napsal:

  Dnes jedna ztrata :)

 4. Pingback: Blog o akciích | Akcie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.