Jak často sčítat výsledky?

dalekohledPřišel zajímavý dotaz na téma “Jak často přehodnocovat výsledky, dívat se na účet, rebalancovat nebo měnit nastavení AOS”. Není na to jednoznačná odpověď, takže připojím zase jen svoje názory. Ono totiž hodně záleží na použité strategii / strategiích.

Denně?

Umím si představit jedinou situaci, v níž by bylo zapotřebí sledovat denní výsledky, a tou by bylo obchodování na intradenní bázi. Sice to nedělám, ale dovedu si představit, že součástí rutiny obchodníka by v takovém případě mohl být zápis do deníku, součet denních zisků a ztrát a eventuálně nějaké přehodnocení týkající se dalších dnů. Přijde mi to jako celkem dost práce, ale pokud to někomu funguje a vynáší, proč ne?

Týdně?

Víceméně jednou týdně sleduji strategie týkající se opcí – zejména pochopitelně týdenních opcí. Jak možná víte, vypisuji týdenní opce na VXX. Čili pro mě osobně je nejzajímavější pátek či pondělí – to je ještě pár dnů do expirace a mohou být zajímavá prémia.

Měsíčně?

Jedenkrát měsíčně sčítám výsledky mojí “strategie 90%”. Dělám to jednak kvůli vlastnímu pocitu klidu, a jednak proto, že strategii reportuji včetně výsledků na tomto blogu. Přijde mi nicméně, že kontrolovat účet, případně běžící AOS 1 x měsíčně je v pořádku. To už není tolik času a pro mě osobně to je příjemná rutina.

Kvartálně?

Sledovat účet 1 x za kvartál, to už mi přijde málo. Jediný “úsek boje”, kde toto dělám jsou dlouhodobé opční obchody. Jestliže vypíšu opci s expirací za 3 měsíce, nemá pro mě význam ji sledovat, zejména pokud bych uvítal přiřazení. Kvartálně taky sleduju strategie na collective2 a podobných webech, abych viděl, jak jsou na tom strategie, které minulý kvartál vyhrávaly. Většinou prohrávají.

Ročně?

Jedenkrát ročně sleduju účet kvůli dvěma věcem. Tou první jsou daně. Tam sečtu zisky a ztráty, ale nic jiného mě v tu chvíli v podstatě nezajímá.

Tou druhou jsou extrémně dlouhodobé strategie. Jako například tato. Pokud mi totiž jedna složka systému “vystřelí”, rovnám poměr tak, abych dodržel “váhy” složek portfolia. Případně vybral dividendy, pokud je potřebuji.

A jak jste na tom Vy? Připojujete se k administraci účtu pravidelně, občas, nebo máte nějaké “udělátko”, které sleduje stav prostředků v reálném čase?

Příspěvek byl publikován v rubrice Selský rozum. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.