Gland

ovecV dnešním díle pseudoseriálu “co si myslím o …” se zaměříme na Gland. Nevím sice, proč bych se zrovna já měl k tomu vyjadřovat, na druhou stranu ptáte se na to všichni a pořád. Takže, pokusím se být maximálně objektivní, konstruktivní a intuitivní. Disclaimer: V psychicky labilních jedincích mohou následující informace vyvolat pocit ohrožení, úzkost, zvýšený srdeční tep či neodbytný pocit, že jste někomu naletěli. Pokud je to Váš případ, článek je Vám kontraindikován a nečtěte jej.

Definice: Gland, neboli Grimm-land neboli server bratří Grimmů je láskyplně něžné označení největšího (co do počtu návštěv) českého serveru o tradingu. Místní pohádkáři Jacob a Wilhelm tam prodávají všestranně zaměřené kurzy tradingu.

Cíl: Prodat co největší množství školení. Různých školení. Během několika let se oba bratři Grimmové stali největšími českými odborníky na akcie, páry, opce, ID, spready, AOS a psychologii. Portál zaštiťuje firma nazvaná “Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.”. Sbírka listin jest pak uvedena zde.

Fakta: Server navštěvuje denně 3300 lidí. Panuje extrémní cenzura. V diskusi je zakázáno zmiňovat se o spreadech, ID, atbitrážích, intermerket analýze, opcích a AOS. Nelze si vyměňovat kontakty mezi sebou a nelze linkovat na české weby. S nickem “xzajic” mě zabanovali. Je to pro mě čest, protože ban potká na Grimmlandu většinu tradingové špičky.

Jelikož si majitelé webu nahněvali prakticky každého rozumného tradera v okruhu několik set mil, vznikla řada aktivit poukazujících na neseriózní chování onoho portálu, potažmo obou pohádkářů. Namátkou jmenujme alespoň:

Jacob Grimm se v roce 2013 rozhodl vydat dokonce miniseriál na root.cz, ale zapomněl, že tam je diskuse necenzurovaná. Čili byl rozcupován. Oba bratři se taky pokusili založit soukromé blogy, ale to se moc neujalo, tak toho po roce nechali.

Perličky

Můj pohled na věc

Rozhodně byste měli navštívit většinu tamních školení. Předchozí věta byla ironie. Miluju školení. Předchozí věta byla taky ironie.

Romanův pohled na věc

Romane, vypůjčím si Tě z diskuse, doufám, že to nebude vadit.

To je těžké, když prodavači kurzů nasadí růžové brýle a navíc jako vždy čím míň člověk má, tím je zblbnutelnější. Viz zase aktuální diskuze na finech
nedokážu dát dohromady velký účet => potřebuju velké zhodnocení (anooo, taky chci být rychle svobodný a bohatý jako velcí grimmové) => začnu drtit intraday, tam mi přece stačí i 50$ stop loss => mám málo času na bezesné backtesty => dám výpověď v práci (přece to dokážu, motivační články velkého motivátora to přece potvrzují) => po pár letech backtestu a simu a live a dokola….. proč mi to nefungujeeee => stačí 5K na spreadyyy? => to mi taky nefungujeee => špatná psychika, zkus AOS tam přece žádná psychika není => ale já neumím počítače => nevadí, VIP TURBO MEGA kurz je i pro loosery => po absolvování => ale já mám malý účet => zkus intraday finwin je uz pase, ted frci FIMS (nebojaksetojmenuje)…. dokolečka dokola, stříhali ovci dohola :)
je to marné je to marné je to marné :)

Váš pohled na věc?

… do diskuse.

Příspěvek byl publikován v rubrice Selský rozum, Weby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

45 komentářů: Gland

 1. Lovec napsal:

  Hele já až tak negativní nejsem a to z jednoho důvodu – dost zde pozvedli povědomí o obchodování na burze, za to určitě palec zaslouží. Bez nich bys tu možná měl o polovinu lidí méně, já na burzu taky prvně narazil v roce 2006 u nich. I když žádný jejich seminář jsem nezažil :).

  Až ale bude někdo, kdo bude dělat kurzy na poziční obchody a bude zavrhovat intraday, na ten bych se možná vydal…

  A chceš tajemství? Dělal jsem cca dva pro britského FX brokera, měl jsem přístup i ke klientům, jejich obchodům atd. Nebyl to žádný hluboce podřadný broker jako plus500. Měl cca 50 tisíc klientů. A v zisku jich bylo 5! Tedy nikoli 20%, ale 0,01%! To je zkrátka realita intradenního obchodování… Ziskových traderů jsem za svůj život potkal asi 10, z toho všichni na D1 a výše.

  • Lovec napsal:

   Ještě dodám že tím procentem ziskovosti to nemyslím negativně k brokerům, je to jen realita, se kterou musí každý počítat.

  • Mira napsal:

   Vis jak funguje vetsina brokeru na neregulovanem trhu kterym je FX? Vetsina brokeru obchoduje proti klientum :) nejbrutalnejsi to je u MT brokeru – viz Virtual dealer plugin do Metatrader Serveru.

   • Lovec napsal:

    Samozřejmě že vím… Nicméně to že obchoduje proti tobě neovlivní to zda vyděláš nebo ne. Ono ti lidé prodělávaj i bez toho…

    • foglik napsal:

     To je snad vtip, ne? To je přesně obhajoba jak většiny taky „brokerů“, tak většiny prodavačů – veškeré neúspěchy jsou chybou pouze a jen hloupé ovce.

     To že MetaQuotes vyrobil „kurvítko“ na vlastní SW je mazec. O lecčems to svědčí… minimálně o tom, nikdy neber „brokera“, který má jako platformu MetaTrader – existuje velké riziko, že pokud by se jim nedařilo, mají jednoduchou páku, aby se dařit začalo, pokud to nedělají od začátku. Můj odhad je, že tak 95 % používá „kurvítko“.

     xzajic: Moc výstižný obrázek v úvodníku.

     • admin napsal:

      Ano, výběrem obrázku jsem strávil nejdelší čas z přípravy celého článku. Cílem bylo najít ovci, co vypadá dostatečně tupě a to se doufám povedlo.

  • admin napsal:

   WOW, dobrý postřeh. Povědomí o burze možná zvedli, ale prostě krmí lidi pohádkama, aby jim šli na kurzy, a to se nahlásiot musí ;-)

 2. foglik napsal:

  Nelze než souhlasit – bohužel je to problém většiny prodavačů teplé vody na CZ/SK trhu se školeními ohledně tradingu. Grimmové do toho jen zatáhli spoustu marketingu, mediální masáže a šikovně psaných textů. Ti kdyby mohli, tak se točí jako 13. a 14. apoštolové na orloji.

 3. Mira napsal:

  Zapomel jsi zminit jeste jeden jejich nesvar, pokud se ve volne pristupnem foru objevi nejake zasadni know-how je toto vlakno bud zamknuto, nebo rovnou presunuto do placene sekce ktera je pristupna pouze ucastnikum kurzu.

  • admin napsal:

   Jo, to se mi stalo konkrétně u párů, přitom to „tajné“ bylo, že nikdo nesmí vědět, že se obchoduje druhá standardní odchylka od poměru či rezidua cen … jako by to bylo něco, co nevíme ;-)

 4. Ondrej napsal:

  Já jsem k nim trošičku nekriticky shovívavý protože jsem před mnoha lety díky nim pochopil naprosté základy tradingu, pak už jsem šel ale jinou cestou spíše zahraničních zdrojů a diskusí.
  Ostatně – nemělo by smysl právě tady mít nějaké „politicky nekorektní“ forum? Přecijen rozdrobené diskuse pod články nejsou moc přehledné…

  • admin napsal:

   Fórum? Když koukám na úroveň trades-forum.eu v poslední době, tak asi ne, díky. Ostatně založ svoje, rád Ti budu přispívat. Já zůstanu u blogu.

 5. Djm napsal:

  Tak jsem se dival na tu sbirku listin. Je uzasne, jak jsou oba bratri ve vate (resp. ve vlne). Je okouzlujici, jak se jim podnikani rozjelo takovym tempem hned od zacatku v r. 2005. Kdyz se podivate skrz web.archive.org na jejich web, tak zacinali s prodejem blabolu o eliotovych vlnach atd. Pak vybafli s prodejem blabolu o systemu, ktery prevzali z americkeho webu a priohli ho na system SheepWin.

  Zaverem: Z toho 10 leteho vyvoje ovcarny u Grimmlandu mam proste pocit, ze tito bratri vubec na zacatku na burze neobchodovali, ale pouze prodavali skoleni a pak az mozna postupem casu si otevreli obchodni ucty a zacli zlehka obchodovat.

  Z toho mi vyplyva, ze lide vseobecne maji radi pribehy i v dospelosti. Zacina to v detstvi pohadkami a pokracuje to az do stari. Si vsimnete, jak velke mnozstvi knizek (o podnikani, o tradingu) zacina peknou pohadkou o tom, jak panove sve podnikani rozjeli s 5 dolary v kapse. Jak vlastne nic neumeli byli hloupi, nevzdelani atd, ale meli vuli atd atd. To se proste rado slysi.

  • admin napsal:

   Ano, „ovčárna“ neboli salaš by mohla být další láskyplně něžná přezdívka Grimmlandu…

 6. Nobody napsal:

  velmi velmi pozitivni članek pravdivy akurat včera preš vykend jsem predtcavoval burzu a moje plany znamim kamaradum no a takovych otazek bylo prac to tedy nedela každy a proc co kdyby prešne proto politika zpravy atd ja na spravy nekoukam a kdyz jo tak jen sporadicky jednou za 3 mesice. proste jetotak.
  nejvic jsem rad že už doufam nešetrim penize abych mohl už a naporad naskocit na financni dalnici hold zatim jsem ale jen otrok u pasu ale to se zmeni . každemu to preji at to pochopi

  moc krat dekuji financniku za spoustu informaci a pozitivni čteni
  ————————-
  A přesně na tyhle je to focusováno. Myslím, že tam pisatel, sice zvláštním jazykem svého kmene, jasně všechno vyjádřil. Prostě prodat sen těm bídným.

 7. Djm napsal:

  Na tomto webu prezentuješ xzajíci perfektní strategie. Za což jsem velmi rád. Jen doufám, že se toho neujmou bratří Grimmové a nezačnou na to dělat seminář. To už bych nebyl tak rád.

  • admin napsal:

   Grimmies ať si dělají co chtějí. Zdejší strategie se pokusím vždy popisovat tak podrobně, že bychom se měli obejít bez placených seminářů. Já osobně samozřejmě svoje moudra taky někde beru, ale snažím se vždy poctivě uvádět zdroj, pokud jde o cizí práci…

 8. krejzič napsal:

  Jsem poctěn, že jsem byl v článku zmíněn, ačkoli jako údajný marketér „Glandu“ ;-) Byl bych opravdu nerad, aby to kvůli mně na „bratry“ vrhalo ještě černější stín, než si zaslouží.

 9. krejzič napsal:

  Mno, to je dobré, já jako jeden z posledních zastánců Finančníka a dopadnu takhle :-)

 10. JarDa napsal:

  Musím se podělit také se zkušenostmi o podvodnících Nesnídalovi a podhájském.
  V roce 2006 jsem absolvoval jejich kurz za tehdy neskutečných 5000Kč. Za ně jsem si koupil snůšku polopravd a dnes se již směji systém KISS (Keep it simple stupid)..
  Jednalo se o vstoupení při predoní Williams%R do extrému a při výstupu k vystoupení… ano to je vše přátelé, koupil jsem si takovýto nesmysl za 5000Kč.
  Systém samotný a oba pseudotradery vystihuje to poslední slovo „STUPID“.

  Vroce 2009 jsem absolvoval kurz obchodování v NY v USA, který byl nejen levnější, ale dozvěděl jsem se mnohem praktičtější věci.
  Pánové Podhájský a Nesnídal se nikdy tradingem neživili. Pouze se tak tváří. Tento článek plně vystihuje podstatu věci jejich podnikání.

  Nyní jsem se dozvěděl, vybírají za kurz třicet tisíc korun. To nemá ve světě obdoby, jsou ostudou poctivých českých traderů a podnikatelů.

  • admin napsal:

   Když jsi v roce 2009 absolvoval mnohem lepší kurz v USA, jak se to odrazilo na Tvých výsledcích v období 2010 – 2014? Obchoduješ? Fakt mě to zajímá.

  • krejzič napsal:

   Vida, já jsem byl na jejich kurzu v roce 2008 a odnesl jsem si spoustu zajímavých informací. Sice mám dneska vlastní přístup, dlouhodobě ziskový, ale dost jsem z jejich know-how čerpal a kurz tak beru jako přínos. A teď ať si člověk vybere, kde je pravda.

 11. JarDa napsal:

  Admine, velmi zásadně. Jsem již v počtu let jednou nohou v důchodu. V roce 2007 jsem se rozhodl prodat většinový podíl v obchodě se zdravotnickými potřebami, protože pánové na kurzu tvrdili, že i malé dítě dokáže udělati 1000% ročně, ale že není úplnou ostudou udělat pouze 100% ročně. Stačí jít čárku po čárce, udělat vstupy na indikátorech a z MAE a MFE analýzy udělati StopLoss a Profit Target. Stop Lossy umísťovat do „logických zón“. A do pěti let už můžete popíjet kubánský rum někde na ostrovech.
  Podezření se dostavilo po roce bez reálných výsledků a mnoho stovek hodin práce. Dostavily se výčitky prodeje zaběhnutého obchodu. MAE a MFE analýza pochopitelně nastavuje minulost, nikoli budoucnost a vstupy na křížení linek je samozřejmě nesmysl, stačí si změnit rámec a Váš „pattern“ je tentam.
  Kurz v USA jsem se rozhodl absolvovat rok poté. Usnadnil mi to synovec, který tam studoval. Překvapení nastalo už na začátku, kdy se mentor připojil k účtu a ukázal všem jeho výsledky za sedm let zpětně a desítky otevřených pozic. Obvykle tam bylo 80-120% per year. Takže to co, pánové považovali za podřadné výsledky.
  V průběhu mi došlo, že v oněch „logických zónách“ moje Stop příkazy jsou velmi čitelné a naopak jsem viděl, že je vhodné vstupovat v místech, kam pánové Grimmové učili dávat Stop příkazy. Další změnou bylo nepoužívání klasických indikátorů.
  Abych to zkrátil, došlo mi to už tehdy, že když pánové nechtějí zobrazit výsledky účtů a mažou příspěvky na fóru, nebude něco v pořádku.
  Dnes se věnuji swingovému obchodování, délka časového pásma totiž odděluje opravdové výherce. Dosahuji výsledků asi 40-90% per year.
  Já byl na začátku poměrně zajištěný člověk, ale pamatuji si na svobodnou matku, která si také zaplatila kurz a na jejich radách se rozhodla vložit své veškéré úspory, tuším jak dopadla.
  K pánům Grimmům se již nebudu vyjadřovat. Boží mlýny melou jistě.

  • admin napsal:

   Hele, díky moc za předání zkušenosti, to se fakt cení. Myslím, že budeš úplně v pohodě, s těmi procenty a s tím kapitálem. A potvrdil jsi mi, že zbohatnutí není o intraday ;-)

  • foglik napsal:

   Mě by spíš zajímalo, kdo byl ten mentor a kolik tehdy stálo jeho školení.

   • JarDa napsal:

    Byl to pan Brian Schad, registrace stála 99$. Dnes už má trading korporaci a mentoring myslím už nedělá, živí se obchodováním. Narozdíl od českých šibalů zobrazuje část aktuální pozice a aktuální P/L i na bezplatné verzi svých stránek.
    Za školení ale není nutné platit často nic. Tradestation, Navigator nebo Ninjatrader dělají webináře i zdarma se slavnými jmény tradingového světa. Setkal jsem se na nich s mnoha lidmi z ČR v přidruženém chatu. Webináře zdarma jsem shlédl i Michaela Cooka či Larry Williamsa.
    Admine není zač, rád pomohu.

 12. foglik napsal:

  JarDa: Díky, jen jsem byl zvědavý. Není důležité, zda se za něco platí nebo ne, ale zda si to vyhodnotím jako investici, kterou chci udělat a pak za ni dostanu to, co jsem si koupil:)))

  • foglik napsal:

   Tak jsem hned zkouknul web té Schadovy korporace a pokud ti přijdou grimmové jako ostuda CZ podnikatelů, že berou 30K za kurzy – vždycky mám na výběr jestli to akceptuju nebo ne (za sebe vím jak bych vybral;)) – tak jsou jen amatéři s nevalnou pověstí ve srovnání s cenou Schada – sice jen 25K, ale zase je to v USD (viz. „The cost of the home-study workshop “Wealth Secrets: CONFIDENTIAL” is $25,000.“).

   Nejsměšnější je, že k tomu „balíku“ účtuje cca 20 babek jako poštovné;(((

   • JarDa napsal:

    Ano souhlasím s Vámi, za ty peníze to nemá cenu. psal jsem, že již nementoruje, jeho obživou je trading samotný. Doporučuji najít levnější dotované webináře od SW firem a brokerů. Kvalita edukace není dotčena u věhlasných jmen. Vím to z vlastní zkušenosti.
    Máte pravdu, u českých prodejců Grimmů má každý na výběr.
    Že to neakceptujete a prostě to nekoupíte je Vaše výhoda.
    Cíleno ale není na Vás. Především na začátečníky a sociálně slabé, kteří snadněji věřím vzdušným zámkům a tedy platí i lidem, kteří vůbec dobrými tradery nejsou, dokonce lidem prodělávají peníze (viz příspěvek Honzy K). Zmanipulovaní lidé se po důkazech neptají.

 13. krejzič napsal:

  „If you already have a successful method of trading the commodity markets, YOU DON’T NEED MY INSTRUCTION, stick with what you’re doing.“

  Tak to už snad není pro nás, ne? ;-)

 14. Pingback: Co dělat s účtem o velikosti 10000 USD | Akcie

 15. Pingback: Co si myslím o … ??? | Akcie

 16. Sage napsal:

  >> Sage, nejsi tu někde?
  Zdravím. Jsem tady někde celkem často.

 17. arcadio napsal:

  Zajimavý pohled, ale na druhou stranu oni dělají to, co všichni okolo. Na obchodování bohatnou jen brokeři, poskytovatelé obchodování a provideři kurzů.
  Je třeba hledat těch 20%, co neni balast. Rozčilovat se, že jsem si koupil za tvrdý prachy něco z těch 80% omáčky, je kontraproduktivní.
  Stejně tak já se můžu na spredech rozčilovat, že nikdo nekouká na fundamenty. Zbytečné. Místo toho to budu obchodovat a když se časem někdo přidá, tak o to líp.

  • foglik napsal:

   No ono ani tak nejde o ty prachy, ale spíše o celkový pohled. Třeba teďkom tam zas někdo obdivoval „Spread Equity Curve“ Petra S. – zasvěcení vědí, kdo je skutečným vlastníkem a jak ta křivka vypadá a kam fičí v období, které už na tom obrázku není…

   ad Fundaments) chystám se ti už dlouho napsat, ale jaksi není čas – snad v dubnu – na skypu jsem tě už dlouho neviděl, ale je fakt, že na něj taky nemám jaksi času. Pobýváš někdy v Praze (pokud si dobře pamatuju, tak jsi z JM, že)? Něco mě napadlo v souvislosti s loňskými emaily…

  • Bibr napsal:

   Jenže ty sis ten kurz nekoupil, jen jsi měl příležitost nahlídnout do materiálů a to zdarma. Kdyby sis ten kurz koupil, budeš mluvit jinak. A taky bys slyšel a viděl celkový dojem, jaký na těch kurzech pánové mají. Když pak pochopíš, že je to všechno výmysl…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.