PayPal–děkujeme za dary

Jak asi víte, v březnu jsem na tento blog zavedl možnost darovat nějakou směšnou částku pomocí PayPal účtu. Vůbec jsem nedoufal, že z toho něco bude, ale už po cca 10 dnech jste přispěli nějakým malým obnosem, za což ještě jednou děkuju. Dnes jsem se opět podíval na účet PayPal, a světe div se, ony už tam jsou cca 4000,- Kč. To mě mile překvapilo a postavilo mě to před problém, co s těmi penězi udělat. Upřímně řečeno nechat si je nechci, a blog by to sponzorovalo z hlediska domény na třeba deset let, což je dost dlouhá doba. Ale vymyslel jsem řešení, které se – jak doufám – bude líbit všem, nebo alespoň většině.

Buďme bohulibí

boincPo dlouhém přemýšlení jsem na contabo.com objednal virtuální počítač (VPS), konkrétně variantu “VPS – L”, na tuto VPS jsem nainstaloval Linux a v něm běží jen BOINC manager a podílí se na distribuovaných výpočtech pro vědecké účely. Momentálně konkrétně počítá léky proti malárii. A slibuju, že dokud mi stačí prostředky, které jste mi poslali, budu každý měsíc z toho účtu na PayPal hradit provoz onoho virtuálního serveru. Pro představu, je to cca 14 EUR měsíčně, takže momentálně mám v zásobě peníze na cca 10 měsíců provozu onoho virtuálního počítače.

Pokud by někoho distribuované výpočty zajímaly nějak více, tak dobrá startovní stránka v češtině je třeba tady: http://dc.czechnationalteam.cz/.

Pokud by se našel ještě někdo, kdo by chtěl přispět přes PayPal, tak pochopitelně můžete (i opakovaně), VPSka by v takovém případě běžela i déle než 10 měsíců (nebo bychom objednali další stroj).

Na tom serveru neběží ani GUI, takže jen příkazová řádka, a celé to vypadá nějak takto:

boinc

Jak mě to napadlo?

Vlastně úplně náhodou. Použít přebývající výkon počítače na vědecké účely jsem chtěl už dlouho, nová byla jen myšlenka vyhradit pro to celý virtuální stroj s pořádným procesorem a pamětí a nechat jej běžet na 100% výkonu. A za 14 EUR měsíčně – vždyť to je skoro zadarmo.

Co myslíte, byl to dobrý nápad?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: PayPal–děkujeme za dary

  1. krejzič napsal:

    Schváleno ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.