Cesta do hlubin traderovy duše

blbNormálně na články o psychologii a tradingu moc nejsem. Zastávám totiž dlouhodobě názor, že člověk na to buď má, nebo nemá. Když na to má, může být na burze úspěšný, pokud ne, přijde o svoje peníze a odevzdá je té první skupině. Tečka, odchod. Nicméně, poslední dobou jsem u sebe vypozoroval zajímavý jev, o který se chci dnes podělit.

Jde o to, že jsem sám na sobě zjistil, že mě různé události související s penězi buď nechávají chladným, nebo mě zcela vytáčejí – a to bez ohledu na jejich reálný dopad na moji peněženku. Tak například v srpnu jsem při obchodování strategie “90%” přišel na burze o 6114 USD a nechává mě to úplně chladným. Ve stejném období jsem na portále Bondora zaznamenal 17 půjček po splatnosti v celkové hodnotě 168 EUR a děsně mě to štve. A do třetice – když mi někdo nezaplatí fakturu za 4000 Kč, startuju na první nakopnutí.

Těžko říct, proč to tak je. Na burze (asi) mi to tolik nevadí, protože jde jen o statistický výsledek za nějaký měsíc obchodování. Ostatně v září již mám + 1600 USD na účtu. U půjček si představím, jak si dlužníci bezstarostně žijí za moje těžce vydělaná “éčka”. A u faktury typicky znám dlužníka osobně.

Ve finále to tedy u mě bude asi tak, že čím konkrétněji si dokážu představit “hmatatelnou” příčinu nějaké ztráty, tím spíš mě to dokáže dostat do varu. Zajímavé. Co s tím budu dělat? S burzou nic, tam mi nic nevadí. U půjček jednoznačně budu investovat na portálech nabízejících nějakou formu zajištění. A u těch faktur to budu muset asi ještě nějakou dobu přetrpět, protože podnikání se v současné době vzdát nehodlám.

Co štve v souvislosti s penězi a investováním nejvíc Vás?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Cesta do hlubin traderovy duše

  1. Pingback: P2P půjčování peněz v září | Akcie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.