Brexit je mi ukradený

brexit(případný) Brexit je mi úplně ukradený. Proč? Protože jsem rozumně uvažující investor – a Vy byste měli být taky. Rozumně uvažující investor má totiž geopolitické riziko již ve svých strategiích ošetřené, takže mu rozhodnutí voličů v jedné zemi zkrátka nemůže významněji uškodit. Řeknu to ještě jinak – pokud pro Vaše investice znamená (případný) Brexit nějakou pohromu, pak jste udělali něco špatně už v minulosti, a teď jenom sklízíte, co jste zaseli. V mém případě si dovolím pouze dva postřehy:

Britská libra, aneb riziko kurzové

Dnes ráno jsem to kontroloval, a v GBP mám alokováno cca 9% ze svého současného investičního kapitálu. Případný pokles libry vůči koši světových financí (řekněme) o 20% by pro mě znamenal ztrátu 1.8%.

1.8% pohyb není nic, co by u mě stálo za zmínku, to akcie běžně dělají na denní bázi. Spíš by to pro mě byl signál nakoupit nějaké libry na další investice, kdyby byly takhle levné. Čili nic dramatického.

Pohyb akcií, aneb zvýšená volatilita

Kéžby! Na zvýšenou volatilitu se už těším. A je to věc, která se dá obchodovat, jak už z blogu víme. Možná by stálo za to udělat nějakou analýzu a po (případném) brexitu koupit akcie kvalitních britských firem, pokud by sleva byla dostatečná.

Je ale léto, a tak jsem na analýzy akcií příliš líný, tudíž asi nejspíš počkám, jestli to neudělá někdo za mě. A vůbec, nejdřív ze všeho si počkám, jak celé to hlasování vlastně dopadne.

No né?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 komentářů: Brexit je mi ukradený

 1. Ales napsal:

  Brexit mi není ukradený, nejsem jenom investor ale také občan. EU byla založena hlavně proto, aby se zamezilo válkám v Evropě a to, co se stalo naši bezpečnost určitě nezlepší.To, že Rusko Brexit oslavuje něco vypovídá. Bohužel zvítězily hlasy lidí méně (či lživě) informovaných. Obdobně se to stalo u nás při volbě současné hlavy státu.
  Jen doufám, že se špičky EU poučí.

  • admin napsal:

   Geopoliticky máš samozřejmě pravdu.

  • Tomas napsal:

   „EU byla založena hlavně proto, aby se zamezilo válkám v Evropě.“ No vidíš, a nakonec se z toho stalo jen byrokratické monstrum, které nemá na starosti nic jiného, než to zdali lidem zabavit revolver, rybářům olůvka a hospodyňkám rychlovarné elektrické konvice, zatímco probíhá řízená invaze miliónů jasně definovaných vyžírek a naplno se rozjíždí plán míšení ras alá hrabě Von Kalergi :-D

   • Mat11 napsal:

    Na tos přišel jak? EU je v prvé řadě ekonomická unie a teprve potom aby se řeší aby se neřeklo i politika

 2. Clay napsal:

  Zajímavý článek se teď objevil na p2p-banking.com – po Brexitu jsou na SavingStreamu na prodej loan parts celkem za 1M liber – http://www.p2p-banking.com/countries/uk-how-the-brexit-influences-my-personal-p2p-investment-strategy/

  A jestli koukám správně na https://savingstream.co.uk/loans/available, tak teď už přes 4M…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.